+90 501 073 77 12

Boşanma ve Aile Hukuku Avukatı

YILDIZ Hukuk olarak Boşanma ve Aile Hukuku konularında müvekkillerimize hukuki danışmanlık hizmeti ve avukatlık hizmeti vermekteyiz. Türk Medeni Kanununun Aile Hukuku bölümünde yer alan her türlü uyuşmazlıklar için Çorum‘da veya Türkiye’nin herhangi bir ilinde yaşayan vatandaşlara hukuksal destek hizmeti verebilmekteyiz. Boşanma davasının açılması, boşanma davasının takibi ve boşanma davasından sonra meydana gelecek olan nafaka talepleri gibi konular Türk Medeni Kanununda yer almaktadır ve Aile Hukuku kapsamına girmektedir. Çorum Boşanma Avukatı hizmetimiz sayesinde Boşanma ve Aile Hukuku konularında müvekkillerimizin hukuksal desteğe ihtiyaç duyması halinde bizlerle iletişime geçebileceklerini belirtmek isteriz.

Boşanma Avukatının en çok dikkat etmesi gereken konular arasında müvekkilin hak kaybının önüne geçilmesi ve müvekkile bu konuda Yargıtay Kararları ve Emsal kararlar ışığında çözüm odaklı bir savunma yapabilme ihtimalinin sağlanması gereklidir.

Çünkü günümüzde mahkeme kararları, yargıtay kararları, doktrin ve diğer akademik kaynaklardan yararlanmak bir davanın kazanılıp kaybedilmesinde büyük önem taşımaktadır. Bir boşanma avukatının dikkat etmesi gereken nokta da burasıdır. Müvekkilin hak kaybına uğramaması için tüm kaynaklardan araştırmalar yapmalı, müvekkilin hakkına uyacak Yargıtay Kararlarını belirlemeli ve mahkemede savunmasını yaparken bu Yargıtay Kararlarına atıf yapmalıdır.

Boşanma davaları çekişmeli veya çekişmesiz olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çekişmeli boşanma davaları, çekişmesiz olanlara göre daha zordur ve daha uzun sürmektedir. Örneğin birkaç celsede anlaşma protokolü imzalayarak bitirebileceğiniz bir boşanma davası düşünelim. Bu dava muhtemelen birkaç celsede bitecektir. Ancak çekişmeli davalar genellikle 5-6 celsede tamamlanmaktadır. Bu noktada hukuksal destek almanız önem taşır. Çünkü Boşanma Hukuku ile ilgili gelecek olan davalarda ayrıntılı bir çalışma yapılması gerekmektedir. Bilindiği gibi mevzuat sürekli olarak değişmektedir ve bugün farklı olan bir mesele yarın daha farklı boyutlara ulaşabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü boşanma ve aile hukuku avukatına başvurarak hukuksal danışmanlık veya avukatlık hizmeti alabilmeniz mümkündür.

Avukatınızı seçerken dikkat etmeniz gereken nokta ise iş takibi olmalıdır. Çünkü iş takibi yapılması hukuk davalarında büyük önem taşımaktadır. İş takibi denilen şey ise müvekkile davanın her aşamasında ayrıntılı olarak bilgi verilmesi ve varsa müvekkilin yapması gerekenlerin bildirilmesidir. Şunu unutmamak gerekir ki avukatlar sizlere bilgileri dahilinde hukuki yardım sunarlar. Ofisimizde kullanmış olduğumuz hukuk yazılımları sayesinde en güncel emsal kararlara ulaşılabilmektedir . Bir boşanma avukatı araştırma yaparken tüm kaynakları artısıyla eksisiyle ele almalı ve müvekkiline yapacağı savunmayı dilekçeye dökmeden önce en az 2 kere düşünmelidir.

Aile Hukuku Neden Önemlidir?

Aile Hukukunun önemi tartışılmazdır. İnsanlar mutlulukta hüzünde yan yana olabilmek adına geleceklerini paylaşmak için evlilik birliği içerisine girmişlerdir ve evlilik birliği içerisine girildiği andan itibaren taraflar artık birbirlerine sadakat bağıyla bağlıdırlar. Sadakat yükümlülüğü aile birliğinin bozulmaması için ciddi derecede önem taşır. Ailelerin birbirleriyle en iyi şekilde geçinmesi ve aile birliğinin sağlanması için her iki eşin de birbirine sadakatli davranma yükümlülüğü mevcuttur. Eğer evlilik birliği sona erdirilmek isteniyorsa eşlerin haklarının ayrıntılı olarak belirlenmesi, mal rejimlerinin paylaştırılması ve pek çok hukuki mesele Aile Hukuku kapsamında ele alınabilir.

Çorum Avukat Buğra YILDIZ, müvekkillerine Boşanma Hukuku ve Aile Hukuku alanında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Bizi ArayınWhatsapp