+90 501 073 77 12

Çorum Ağır Ceza Avukatı

Çorum Ağır Ceza Avukatı

Çorum Ağır Ceza Avukatı | Avukat Buğra YILDIZ, müvekkillerine ağır ceza alanında hukuki danışmanlık vermekte olan bir hukuk bürosudur. Ağır ceza davalarının soruşturma aşamasından itiraz aşamalarına kadar pek çok konusuyla ayrıntılı olarak ilgilenmekteyiz ve müvekkillerimize avukatlık hizmeti sunmaktayız. Geçmişten günümüze kadar pek çok ağır ceza davasıyla ilgilenmiş olan hukuk büromuz müvekkillerine iyi bir hizmet sağlamak için güncel mevzuatları sıkı bir şekilde takip etmekte, Yargıtay Ceza Dairesi’nin vermiş olduğu Yargıtay Kararları ışığında savunma metinleri hazırlamakta, duruşmalarda müvekkillerini temsil etmektedir. Ağır ceza davaları kişinin hayatını önemli ölçüde etkileyen davalardandır. Çünkü müvekkilin davada iyi bir şekilde temsil edilerek savunmasının dikkatlice hazırlanması, güncel mevzuat ve Yargıtay Kararlarının gözden geçirilmesi ve müvekkilin haklarının en iyi şekilde savunulması gerekmektedir. Ağır ceza davalarında pek çok davada müdafii olarak hizmet vermenin yanı sıra müşteki, katılan ve sanık vekilliği gibi pek çok taraf için çeşitli savunma dilekçeleri hazırlamış bulunuyoruz. Ağır ceza davaları bireyin sonraki yaşamını doğrudan etkileyecek olan davalardandır. Bu nedenle ceza davalarında tarafların iyi bir şekilde savunulması gerekmektedir.

Çorum Ağır Ceza Avukatı Müşteki Vekilliği

Hukuk büromuz Çorum’da olmasına rağmen Türkiye’nin dört bir yanından müvekkillerine ağır ceza alanında hizmet vermektedir. Ağır ceza yargılamalarında davacı taraf genellikle kamu hukukudur. Müşteki ise suçtan zarar gören yani mağdur kişiyi ifade etmektedir. Müşteki eğer davaya katılmayı kabul ederse bu durumda katılan sıfatı alır. Kendisi tarafından ağır ceza alanına giren herhangi bir suçtan dolayı şikayetçi olmuş ve karşı tarafa dava açılmışsa karşı tarafın cezalandırılması veya gerçeğin açığa çıkartılması için dava aşamasında müştekinin kendisini hakim karşısında iyi bir şekilde ifade etmesi gerekmektedir. Bilindiği üzere ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda başkanın yanında üyeler bulunur. Bu nedenle mahkeme aşamasında müştekiler bazı durumlarda heyecanlanmakta, maruz kaldığı suçlamayı açık bir şekilde anlatamamaktadır. Bu durumda yapılması gereken şey avukat aracılığıyla beyan dilekçeleri verilerek veya duruşmalar bizzat avukat aracılığıyla takip edilerek olayın aydınlığa çıkarılmasını sağlamak olmalıdır. Suçtan zarar gören müşteki, avukatından hiçbir şeyi saklamamalıdır. Genellikle müvekkiller avukatından dahi çoğu şeyi saklamaktadır. Ancak avukatların Avukatlık Kanununa göre “Sır Saklama Yükümlülüğü” bulunmaktadır. Haliyle müştekinin avukatına olayı aydınlatıcı gördüğü tüm bilgileri çekinmeden anlatması gerekmektedir. Çünkü bu hususlar müştekinin mahkeme aşamasında kendisini iyi bir şekilde ifade etmesi ve hak kaybına uğradığını kanıtlaması için büyük nitelikte önem taşımaktadır. Av. Buğra YILDIZ, pek çok müvekkiline Çorum Ağır Ceza Avukatı Müşteki Vekilliği hizmeti sunmuştur.

Çorum Ağır Ceza Avukatı Sanık Vekilliği

Bir suçun sanığı olan veya kendisine karşı ağır ceza mahkemesinde dava açılmış olan kişilerin yapması gereken belki de en önemli şeylerden birisi alanında uzman bir avukat tutmak olmalıdır. Ağır ceza davaları bir üst kısımda da belirtiğimiz üzere dikkatli bir şekilde savunma yapılması gereken davalardır. Dolayısıyla müvekkiller avukatına tüm bilgileri dürüstçe anlatmalı, olayı aydınlatma konusunda gerekli olan hassasiyeti göstermelidir. Av. Buğra YILDIZ, şimdiye kadar pek çok müvekkiline Çorum Ağır Ceza Avukatı Sanık Vekilliği hizmeti vermiştir. Ağır ceza davalarında olayın aydınlatılması için delillerin değerlendirilmesi, tanık delilleri, şahitler gibi durumlar oldukça önemlidir. Güncel Yargıtay Kararları ışığında yapılacak olan savunmalar mahkemelerce de kabul edilmektedir. Dolayısıyla güncel Yargıtay Kararlarının somut olaya uygulanıp uygulanmayacağı dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Ağır ceza avukatı arıyorsanız yapmanız gereken şey öncelikle avukatınızla yüzyüze görüşmek ve avukatınıza her şeyi anlatmak olmalıdır. Avukatınız ile görüşme yaptıktan sonra, bu durum karşısında avukatınızın dikkatlice olayı anlaması ve çözüm için çeşitli savunma metinleri hazırlaması tavsiye edilmektedir. Avukat, öncelikle sizi dinlemelidir, daha sonra olayı anlamalıdır ve çözüm önerileri sunmalıdır. Çorum Avukat Buğra YILDIZ, müvekkillerine ağır ceza alanında sanık vekilliği hizmeti vermektedir.

Çorum Ağır Ceza Avukatı Ücretleri

Ağır ceza davasında kendinizi avukat aracılığıyla temsil ettirmek istiyorsanız her yıl Türkiye Barolar Birliği tarafından yayınlanan “Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi” göz önünde tutularak belirlenecek olan miktar karşılığında avukatınız ile anlaşabilmeniz mümkündür. Ağır ceza davaları, kişinin hayatını derinden etkileyebilecek davalar olması nedeniyle dikkatli bir şekilde savunmanın hazırlanması gerekmektedir. 2022 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda avukatlık ücreti KDV dahil 17400,00 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat davanın niteliğine göre artış gösterebilir. Eğer ağır ceza avukatlığı alanında hukuk büromuz ile çalışmak istiyorsanız telefonlarımızdan randevu alarak bizlerle iletişime geçmeniz ve fiyat bilgisini sormanız gerekmektedir.

Çorum Ceza Avukatı Telefon Numarası

Ağır ceza mahkemesinde görülen davanız için bir avukat arayışınız var ise ve savunmanızın dikkatlice yapılmasını istiyorsanız hukuk büromuza başvuruda bulunabilirsiniz. 0850 305 53 19 numaralı telefondan bizlere ulaşabileceğiniz gibi herhangi bir sorunuz var ise Whatsapp üzerinden de yine aynı numaraya sorularınızı göndererek sorunuzun cevaplanmasını sağlayabilirsiniz. Telefon numaramız ile iletişime geçtiğinizde davanızın ve dosyanızın takip edilmesi için noter aracılığıyla vereceğiniz vekaletnameye ilişkin bilgiler verilmekte olup, sırf bilgi almak amacıyla arama yapan müvekkillere kesinlikle cevap verilmemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bizi ArayınWhatsapp