+90 501 073 77 12

Patent ve Marka Hukuku Avukatı

YILDIZ HukukAvukat Buğra YILDIZ tarafından 2019 yılında kurulmuş olan ve müvekkillerine Patent ve Marka Hukuku alanında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekte olan bir hukuk bürosudur. Günümüzde Patent ve Marka hakları sebebiyle pek çok hukuki ihtilaf ortaya çıkmaktadır. Bunların başlıcaları arasında patent ve markaya yönelik olarak yapılan haksız rekabet, markaya tecavüz gibi çeşitli dava konuları gösterilebilir. Aslında Patent ve Marka Hukuku oldukça geniş bir hukuk dalıdır. Bilindiği gibi kısa bir süre önce Türk Patent Enstitüsü adını değiştirerek Patent ve Marka Kurumu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Patent ve Marka Hukuku aslında çok geniş bir hukuk dalıdır ve Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve Medeni Kanun ile yakından ilgilidir.

Patent davaları ve marka davalarında karşınıza çıkacak olan hukuki ihtilaflarda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekte olan YILDIZ Hukuk, başta Çorum olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Özel sektördeki kurum ve kuruluşların bir yarış haline gelmesi sonucunda patentli ürün sayısı çoğalmış ve yine markalaşma yolunda ilerlemeler kaydedilmiştir. Hal böyle olunca marka ve patent hukukundan doğacak olan uyuşmazlıkların sayısı artmıştır ve bu noktada avukatlara oldukça fazla görev düşmektedir. Patent ve Marka Hukuku sadece ülkemizde değil tüm dünyada üzerinde titizlikle durulan ve Türkiye’nin de taraf olduğu çeşitli anlaşmalarla korunan bir hukuk dalıdır. Son derece yeni bir hukuk dalı olması ve ileride Patent ve Marka Hukukundan doğacak dava sayılarında artış öngörülmesi bu hukuk dalını ortaya çıkaran en önemli sebeplerden birisi olmuştur.

Sınai Mülkiyet Kanununda Patent ve Marka Hukuku ile ilgili pek çok hüküm yer almaktadır. Patent, Coğrafi İşaretler, Tasarım, Endüstriyel Tasarımlar, Marka gibi çeşitli konu başlıkları daha önceden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununda yer alıyordu ancak yine yapılan güncelleme ile Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamına alınmıştır. Patent ve Marka Hukuku bakımından büyük yenilikler yapılmıştır. Çorum Patent ve Marka Hukuku Avukatı olarak müvekkillerimize bu konuda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlamaktayız.

Telefon: 0501 073 77 12

Bizi ArayınWhatsapp