+90 501 073 77 12

Çorum Osmancık Boşanma Avukatı

Çorum Osmancık Boşanma Avukatı

Çorum Osmancık Boşanma Avukatı… Yıldız Hukuk Bürosu olarak 2019 yılından beri Çorum ve çevre ilçelerinde boşanma davalarında avukatlık hizmeti vermekteyiz. Gerek anlaşmalı boşanma sürecinde gerekse çekişmeli boşanma sürecinde müvekkillerimizin haklarını en iyi şekilde savunma misyonunu ilke edinmiş bir hukuk bürosu olarak elimizden gelen yardımı müvekkillerimize sağlamaktayız. Bilindiği üzere boşanma davaları, evlilik birliği içerisinde zaman zaman görülebilen ailesel davalardandır. Aslında boşanma davaları kamu hukuku ve kamu düzeniyle de yakından ilgili olsa da özel hukuk alanında karşımıza çıkmaktadır.

Evlilik birliğinin devamı elbette kamu düzenini de ilgilendiren bir konudur. Aslında Aile Hukuku alanının özünde özel hukuk içerisinde yer aldığı fakat kamu hukukunu da yakından ilgilendirdiğini söyleyebiliriz. Çünkü kamusal düzenin sağlanması ve boşanma davaları sonucunda kişilerin kazanacağı hak ve hürriyetler dolaylı olarak kamu düzenine de etki edecektir. Bu kapsamda, taraflar evlilik birliğini sonlandırmak istiyorlarsa bu durumda anlaşmalı boşanmaya karar verebilecekleri gibi çekişmeli boşanma davası yoluna da başvurabileceklerdir. Elbette anlaşmalı boşanma davası çok daha kısa sürelerde gerçekleşen bir dava türüdür ancak bazen taraflar tazminat, nafaka gibi çeşitli konularda anlaşamamaktadır. Bu durumda taraflar bütün haklarını mahkeme aracılığıyla belirlenmesini istiyorlarsa çekişmeli boşanma davası yoluna gitmelidirler. Ancak bu hakları anlaşarak çözmek yani karşılıklı bir protokol üzerinde uzlaşarak belirlemek istiyorlarsa anlaşmalı boşanma davası açmaları da tercih edilebilmektedir. Boşanma davasının açılması işlemi teknik bir konudur ve kişiler herhangi bir avukata danışmadan kendi başlarına böyle bir davayı açmaya karar verirlerse usulen veya esasen çeşitli hatalar yapabilmeleri, haklıyken haksız duruma düşmeleri gibi durumların söz konusu olma ihtimali bulunmaktadır. Bu nedenle her işi bilen kişinin yapması gerekmektedir. Bu doğrultuda dava açmaya karar verdiyseniz bir avukatın hukuki desteğine başvurmanız herhangi bir hak kaybına neden olmayacak ve aynı zamanda sizleri büyük ölçüde rahatlatacaktır.

Boşanma davası açmak için geçerli bir hukuki sebep olması gerekmektedir ancak taraflar her noktada anlaştıklarında anlaşmalı boşanma davası yolunu da tercih edebilmektedirler. Bu nedenle çekişmeli boşanma davası açmak isteyen şahıslar öncelikle hangi boşanma nedenine dayanacaklarını tespit etmek ve saptamak zorundadırlar. Örneğin evlilik birliğinin çekilmez hale geldiğinden bahisle mi bu dava açılacak yoksa aldatma sebebiyle mi bu dava açılacaktır? Bu noktada davanın tarafları delillerini iyi bir şekilde belirlemelidir. Aile hukuku alanında özellikle özel hayatın gizliliğini ihlal edici deliller sunulması kişiyi ceza hukuku açısından da yargılanmasına yol açabilecektir. Bu nedenle sunulacak olan delillerin dikkatli bir şekilde analiz edilmesi, davaya yönelik eldeki materyallerin iyice süzgeçten geçirilmesi gerekecektir. Tüm bunlarla birlikte gerekli olan hazırlıklar yapıldıktan sonra süreç başlatılmalıdır.

Detaylı bilgi için 0501 073 77 12 numaralı telefon numaramızı arayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM

 1. Hülya Kaval dedi ki:

  Osmancık’ta yaşıyorum, boşanma konusunda avukata ihtiyacım var. 2 yaşında bir oğlum var bunun velayeti noktasında da eşimle anlaşamıyoruz. Muhtemelen davayı çekişmeli olarak açacağız.

 2. Ali hakan dedi ki:

  verdiğiniz bilgiler için tesekkur ederim

 3. Altay balcı dedi ki:

  Çorum Osmancık boşanma avukatı arıyordum gerçekten bu çevrede en iyisi siniz tebrik ediyorum sizi

 4. Ayşe Yılmaz dedi ki:

  Birçok insanın boşanma hakkında birçok sorunları oluyor ,gayet güzel aydınlatıcı bilgiler veriyorsunuz.

 5. Ebru dedi ki:

  davalarınızda güzel sonuçlar elde etmek istiyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken yer YILDIZ HUKUK BÜROSU

 6. Yasin Cebeci dedi ki:

  boşanma davası hakkında bilgi sahibi oldum çok teşekkür ederim paylaşım için

 7. ismail dedi ki:

  gerçekten boşanma konusunda az bilgiye sahiptim sizin sayenizde bilgilendim

 8. İbrahim dedi ki:

  Boşanma konusunda bir çok merak ettiğim soruya bu makalede cevap buldum emeğinize sağlık tebrikler

 9. Yusuf dedi ki:

  Çorum ili Osmancık ilçesinde yaşıyorum. Eşimle uzun zamandır ayrı yaşıyoruz ve çocuklarımı bana göstermiyor. Nasıl bir yöntem izlememiz gerekir? Bilgi verebilir misiniz?

 10. Eda Ata dedi ki:

  boşanmalarda genellikle çocuklar mağdur oluyor anlaşmalı ve çekişmeli boşanmalarda çocukların durumların arasında nasıl fark var, bilgilendirme için teşekkürler hocam

BİR YORUM YAZIN

Bizi ArayınWhatsapp