+90 501 073 77 12

Gayrimenkul Hukuku Avukatı

YILDIZ Hukuk, Gayrimenkul Hukuku alanında müvekkilerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. YILDIZ Hukuk, 2019 yılında Avukat Buğra YILDIZ tarafından Çorum‘da kurulmuştur. Ofisimiz Çorum‘da yer almasına rağmen Türkiye’nin dört bir tarafına da hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermemizde herhangi bir sakınca yoktur. Gayrimenkul Hukuku alanında gerek Çorum’dan gerekse farklı şehirlerden müvekkillerimiz bulunmaktadır. Gayrimenkul Hukuku çok geniş kapsamlı bir hukuk dalıdır. Özellikle Tapu ve İmar Hukuku bakımından pek çok hukuki ihtilafla karşılaşılması mümkündür. Kira davalarından tutun da gayrimenkulün devir işlemlerine kadar pek çok hukuki ihtilaf ortaya çıkabilmektedir.

Gayrimenkul hukukunun bu denli geniş konuları kapsaması avukatlar için iyi bir mevzuat bilgisi gerektirmektedir.

Gayrimenkul Hukuku da özel hukukun diğer branşlarıyla da yakından ilgilidir. Özellikle Borçlar Hukuku ve İcra İflas Hukuku ile yakından ilgilidir. Dolayısıyla Gayrimenkul Hukukuna tek başına hakim olmak yetersizdir. Aynı zamanda hukukun diğer branşlarında da bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Gayrimenkul Hukukuna ilişkin güncel Yargıtay Kararları takip edilmeli, mahkemelerin daha önce vermiş olduğu kararlar analiz edilmeli ve gerektiğinde doktrinden de yardım alınmalıdır.

Gayrimenkul Hukukundan doğan davalarda bazı durumlarda bilirkişiye de başvurulması zorunlu olabilmektedir. Örneğin bina projesinin çiziminde bir problem yaşanması durumunda karşılaşılacak olan davada bir bilirkişi yardımıyla o bina projesinin ölçüleri hakkında bilgi sahibi olunabilir. Yine binanın durumu ile ilgili uzmanlık gerektirecek bir durum söz konusuysa mahkemeden bilirkişi talep edilebilmektedir.

Tüm bu nedenleri birleştirdiğimizde Gayrimenkul Hukukunun çok detaylı bir hukuk dalı olduğunu belirtmekte hiçbir sakınca yoktur. Tapu ve İmar Hukukundaki mevzuatlar çok sık güncellenmektedir. Keza Gayrimenkul Hukukundan doğacak ihtilaflarda ne yapılması gerektiği hususunda da çeşitli yönetmelikler düzenlenmektedir. Bu nedenle müvekkillerin haklarının korunması için mevzuata hakim olunması son derece önem taşımaktadır.

Çorum Gayrimenkul Hukuku Avukatı olarak 2019 yılından beri Çorum’da ve Türkiye’nin çeşitli illerindeki müvekkillerimize hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlıyoruz.

Telefon: 0501 073 77 12

Bizi ArayınWhatsapp