+90 850 305 53 19

Çorum Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Çorum Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Çorum Anlaşmalı Boşanma Avukatı… Taraflar evlilik birliği içerisinde geçinemedikleri hallerde anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davası yoluna gidebilmektedirler. Anlaşmalı boşanma davalarının çekişmeli olanlardan temel farkı daha kısa süre içerisinde sonuç alınmasıdır. Anlaşmalı boşanma davalarında genellikle 1 ay gibi kısa sürede işlemler tamamlanmakta, taraflar hızlı bir şekilde boşanabilmektedirler. Anlaşmalı boşanma davalarının açılabilmesi için evliliğin üzerinden 1 yıl geçmiş olması gerekmektedir. Taraflar bütün tazminatlar konusunda anlaşmış olmalıdır. Tarafların anlaşmalı boşanma protokolü esnasında belirleyeceği başlıca talepler tazminat, nafaka, mal paylaşımı, çocukların velayeti, ortak konutta kimin kalacağı gibi çeşitli sebeplere bağlı olabilmektedir. Anlaşmalı boşanma davası açıldıktan sonra mahkeme tarafından size bir gün verilecektir. Verilecek olan günde her iki tarafın da hazır olması gerekmektedir. Avukat aracılığıyla hazırlanmış olan protokolün sunulması veya tarafların kendi hazırladıkları protokolün sunulması gerekecektir. Hakim bu duruşmada taraflara boşanmak isteyip istemediklerini ve protokol maddelerini kabul edip etmeyeceklerini sormaktadır.

Taraflar eğer protokolde anlaştığı hususları kabul ederseler bu durumda anlaşmalı boşanma süreci hızlı bir şekilde sonuçlanmış olacaktır. Ancak taraflar anlaşmalı boşanmayı kabul etmezlerse yani herhangi birinin protokoldeki maddelere karşı çıkması durumunda hakim davanın çekişmeli olarak devam etmesi yönünde taraflara süre verecektir. Bu durumda taraflar kendi ileri sürmüş oldukları iddiaları ileri sürerek kusurun karşı tarafta olduğunu kanıtlamaya çalışacaklardır ve normal bir çekişmeli boşanma davası olacağı için sonuçlanması asgari 1 yılı bulabilecektir. Ancak anlaşmalı boşanmada taraflar bütün bu hususlarda anlaşırlarsa hızlı bir şekilde boşanma kararı alınabileceklerdir. Boşanma protokolünün hazırlanması ve dava açılması teknik bilgi gerektiren, özellikle vatandaşların dilekçe hazırlarken yapmış olduğu hatalarla karşılaşılabilen bir dava türüdür. Bu nedenle boşanma protokolü hazırlanırken veya anlaşmalı bir boşanma davası açılırken mutlaka bir avukat yardımı almanızı önermekteyiz. Çorum’da avukatlık hizmeti vermekte olan hukuk büromuz anlaşmalı boşanma davalarıyla da ilgilenmekte olan bir hukuk bürosudur. Müvekkillerimizin tarafımıza vekaletname vermesi durumunda tüm bu süreç hızlı bir şekilde tamamlanacak ve boşanma davasındaki ayrıntılı ve teknik bilgi gerektiren konular hatasız olarak tamamlanmış olacaktır.

Taraflar boşanma sürecini başlatmadan önce kesin ve emin olmalıdır. Yani kararsız kalmaları veya bir ihtimal tekrar birleşme durumlarının ortaya çıkmasında hemen dava açma yoluna gidilmemelidir. Ancak taraflar kesin kararlarını verdiklerinde bu süreci başlatmaktadırlar. Günümüzde boşanma sebepleri arasında en çok geçimsizlik ve evlilik birliğinin temelden sarsılması durumu bulunmaktadır. Bu tarz bir durumda taraflar anlaşmalı olarak boşanabilecekleri gibi çekişmeli olarak da boşanabilmeleri mümkündür. Eğer anlaşmalı boşanmaya karar verdiyseniz hukuk büromuzdan danışmanlık hizmeti alabilir, protokol hazırlanmasını sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda tarafımıza vekaletname vererek davada vekil olarak temsil edilmesini de sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istiyorsanız 0501 073 77 12 numaralı telefon hatlarımızdan avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM

 1. Ahmet6 dedi ki:

  Herşeyiyle en ince detayına kadar anlatmışsınız sağolun

 2. Ali hakan dedi ki:

  Eşimle yeni evlendik, anlaşmalı olarak boşanmak istiyoruz ama bu davayı açabilmemiz için 1 yıl şartı gerekiyormuş. Henüz 1 yıl geçmedi, anladığım kadarıyla çekişmeli olarak açmamız gerekiyor. Bu davada bana yardımcı olabilir misiniz?

 3. Ebru dedi ki:

  Boşanma davamda aklıma takılan sorulara yanıt bulduğum bir makale oldu. Oldukça güzel, sade ve anlaşılır şekilde hazırlanmış. Benim de bir sorum olacaktı fakat sizlere sorabilmem mümkün müdür? Danışmanlık ücretli midir? Bilgi verebilir misiniz?

 4. Mikail Kahraman dedi ki:

  Boşanma içikizi acıtan bir durum. Bu konularda detaylı belge sahibi oldum. Çok teşekkür ederim başarılar diliyorum

 5. ismail dedi ki:

  gerçekten sizin sayenizde bigilendim en ince detayına kadar her şeyi anlatmışsınız elinize emeğinize saağlık

 6. Ayşe Yılmaz dedi ki:

  Boşanmalarda genelde çocukların mağduriyeti söz konusu oluyor. Anlaşmalı olunca sorunlar minimal düzeyde oluyor.

 7. Sedat dedi ki:

  Eşimle her konuda anlaştık ve artık evlilik birliğini sona erdirmek istiyoruz. Fakat nereden başlayacağımızı bilemiyoruz. Ayrıca davanın uzun sürme ihtimali mevcut mudur?

BİR YORUM YAZIN

Bizi ArayınWhatsapp