+90 501 073 77 12

Çorum Avukat Ücretleri – Çorum Hukuk Bürosu Ücretleri

Çorum Avukat Ücretleri – Çorum Hukuk Bürosu Ücretleri

Çorum avukat ücretleri davadan davaya göre farklılıklar gösterebilir. Örneğin bir ceza davasında istenilen avukatlık ücreti ile bir hukuk davasında istenilen avukatlık ücreti farklı olabilir. Aynı zamanda ceza davalarında asliye ceza mahkemesinin görev alanına giren bir suçtan dolayı yargılanan sanığın avukatlık ücreti de ağır ceza mahkemesine giren davalarda alınacak olan avukatlık ücretinden farklıdır. Peki bu ücret tarifeleri neye göre belirlenmektedir diye soracak olursanız daha önce hazırlamış olduğumuz makalemizi yani “Avukatlık Ücretleri Neye Göre Belirlenir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Çorum Ceza Davaları Avukatlık Ücretleri

Çorum’da ceza davalarında avukatlık hizmeti veren avukatlar sizlere farklı fiyatlandırmalar sunabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta daha önce o konu ile ilgili deneyim sahibi olan avukatları tercih etmek olmalıdır. Hukuk büromuz, Çorum’da ceza davalarında pek çok müvekkile hizmet vermiş bir bürodur. Çorum ceza davaları avukatlık ücretleri her yıl yayımlanan “Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi”ne göre belirlenmektedir. Avukatların avukatlık asgari ücret tarifesinin altında kalan rakamlarda iş kabul etmesi yasaktır. Buna göre 2022 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre asliye ceza mahkemelerinde görülen davalarda alt sınır 9200 TL olarak belirlenmiş iken, ağır ceza mahkemesinin alanına giren davalarda 17.400,00 TL olarak belirlenmiştir. Bu rakam davadan davaya farklılık gösterebilmektedir. Sulh Ceza Hakimliklerinde takip edilen davalar için ise alt sınır 4000 TL olarak belirlenmiştir. Avukatlar bu tarifede belirtilen rakamların altında iş yapamaz ancak farklı fiyatlar verebilmektedirler. Ceza davalarında üst sınırı ise avukatınız ile yapacağınız sözleşme ile belirleyebilirsiniz.

Ceza davaları avukatlık ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve fiyat sormak için 0534 441 10 10 numaralı büro numaramızı arayabilirsiniz.

Çorum Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri

Genelde hukuk bürolarına en çok başvuruda bulunulan konulardan bir diğeri de boşanma davalarıdır. Boşanma davaları, dikkatle takip edilmesi gereken, özellikle usul ve esas bakımından son derece dikkat edilerek takip edilmesi gereken bir dava türüdür. Boşanma avukatının önemi de burada ortaya çıkmaktadır. Çorum’da boşanma avukatı arıyorsanız ve avukatlık ücretlerini merak ediyorsanız bu durumda tamamen avukatınız ile yapacağınız görüşme ve sözleşme ile belirlenecektir. Yine 2022 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’ne bağlı kalınarak yapılacak olan görüşmeler neticesinde anlaşmaya varılacaktır. Bilindiği üzere boşanma ve nafaka davaları aile mahkemelerinde görülmektedir. Aile mahkemesi olmayan yerlerde ise aile mahkemesi sıfatıyla asliye hukuk mahkemeleri konuyla ilgilenmektedir. Çorum boşanma davası avukatlık ücretleri her yıl Türkiye Barolar Birliği tarafından yayınlanan tarifenin altında kalmamak kaydıyla somut olayın niteliğine, tarafların ekonomik durumlarına tahsil kabiliyetine vb. durumlara göre belirlenebilir. 2022 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre Asliye Mahkemelerinde takip edilen dava ve işlerde bu rakam yani alt sınır 9200 TL olarak belirlenmiştir. ANCAK TEKRAR BELİRTMEK GEREKİR Kİ BU RAKAM BAROLAR TARAFINDAN BELİRLENMİŞ OLAN EN ALT SINIRDIR. DURUM VE KOŞULLAR FARKLILIK GÖSTERMEKTEDİR.

Boşanma davaları avukatlık ücretleri hakkında bilgi almak için 0534 441 10 10 numaralı büro numaramızı arayabilirsiniz.

Çorum Tazminat Davaları Avukatlık Ücreti

Çorum’da avukatlar genelde tazminat davalarında belirli bir yüzde üzerinden çalışmaktadır. Örneğin dava değeri 100.000 TL ise genelde bu durum %20 veya %15 gibi rakamlar olarak belirlenmektedir. Bu durum avukattan avukata değişmekle beraber Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde belirtilen rakamlardan az olmayacaktır. Yani tamamen avukatınızla yapacağınız sözleşmeye göre belirlenmektedir.

Çorum İş Hukuku Davaları Avukatlık Ücretleri

Çorum iş hukuku davalarında avukatlık ücreti yine Türkiye Barolar Birliğince belirlenen tarife esas alınarak belirlenmektedir.

Çorum Miras Davaları Avukatlık Ücretleri

Çorum’da miras davalarında avukatlık ücretleri Türkiye Barolar Birliğince belirlenen tarife esas alınarak belirlenmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bizi ArayınWhatsapp