+90 501 073 77 12

Ticaret Hukuku Avukatı

YILDIZ HukukAvukat Buğra YILDIZ tarafından kurulmuş olan ve  Ticaret Hukuku alanında müvekkillerine hukuki danışmanlık & avukatlık hizmeti sağlayan bir hukuk bürosudur. Hukuk büromuzda Ticaret Hukuku alanında müvekkillerimize güncel mevzuat ışığında çözüm odaklı avukatlık hizmeti sağlamaktayız. Büromuz Çorum‘da olmasına rağmen Türkiye’nin her yerine avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti verebiliriz. Ticaret Hukuku sadece Türk Ticaret Kanunundan ibaret değildir. Diğer hukuk dallarıyla ve özellikle Borçlar Hukukuyla da yakından ilişkilidir. Zaten Türk Ticaret Kanununda ortaya çıkabilecek hukuk boşluklarında Türk Medeni Kanununa atıf yapılmıştır ve Türk Medeni Kanununun Borçlar Hukuku kısmında da Ticaret hayatına uygulanabilecek pek çok hüküm bulunmaktadır.

Ticaret Hukuku Yalnızca Kanunlarla Sınırlı Değildir

Ticaret Hukuku ticari hayatı düzenleyen ve tacirle tacir arasındaki ilişkilerin ve hukuki ihtilafların çözümlenmesi için ortaya konulmuş bir hukuk dalıdır. Ticaret Hukuku olmasaydı günümüzde Ticari hayat denen bir şey kalmazdı. Ticaret Hukukunda en çok karşılaşılan hukuki ihtilaflar arasında haksız rekabet gelmektedir. Haksız rekabet bir ticari firmanın rakip firmayla haksız bir rekabete girişmesi örneğinde olduğu gibi Ticaret Hukuku borç ilişkilerinin yanı sıra rekabeti koruyucu çeşitli hükümler de içermektedir. Çorum Ticaret Hukuku Avukatı hizmeti  vermekte olan hukuk büromuzda Ticaret Hukuku mevzuatları bir bütün halinde incelenir. Emsal Kararlar ve Yargıtay Kararları ışığında müvekkilimizin hukuki problemi çözümlenmeye çalışılır. Ticaret yaşamını düzenleyen kuralların hepsi tek bir kitapta yer almamaktadır. Dolayısıyla pek çok kısım yönetmeliklerde düzenlenmiştir. Bunun için de ayrıntılı olarak incelenmesi ve müvekkilin menfaatlerinin saptanması oldukça önem arz etmektedir.

Ticaret Hukuku Ekonomik Yaşamı Düzenler

Ticaret Hukuku, en önemli hukuk dalları arasındadır. Ticaret Hukuku ve mevzuatların geliştirilmesi ticari hayatı düzenlemek için en iyi yöntemdir. Ticaret Hukuku neden mi önemlidir? Tacirin haklarının savunulması, tacirin hak kaybına yol açılmaması, tacir ile tacir arasında yaşanacak olan bireysel hesaplaşmanın önüne geçilmek istenmesi ve adalet terazisi ışığında haklının hakkını alması en büyük gayedir. Bu doğrultuda Ticari yaşamın düzenlenmesi için belirli kanunlara, yönetmeliklere ihtiyaç vardır. Kanunların ve yönetmeliklerin olması yetmez aynı zamanda Ticaret Hukuku uygulamasını geliştirme arzusunda olan hukukçulara ve avukatlara ihtiyacımız vardır. Hukuk her ne kadar derin kapsamlı olsa da hepsini bir bütün olarak ele almalıyız ve bu bütünlükte ticari yaşamda haklı ile haksızın menfaatlerini adalet çizgisi çerçevesinde hiçbir hak kaybına uğramadan haklıya hakkını vermeliyiz.

Avukat Buğra YILDIZ Telefon: 0501 073 77 12

Bizi ArayınWhatsapp