+90 501 073 77 12

Bilişim Hukuku Avukatı

YILDIZ HukukAvukat Buğra YILDIZ tarafından kurulmuş olan ve aktif olarak başta Çorum olmak üzere Türkiye’nin tüm şehirlerine Bilişim Hukuku alanında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlamaktadır. Bilişim Hukuku geleceğin en önemli  hukuk dallarından birisidir. Çünkü artık her şey bilişime endeksli olarak düzenlenmektedir. Bilişim teknolojilerinin bir günlük kesintiye uğraması bile günlük hayatı tıkanacak noktaya getirecektir. Bilişim Hukukuna bazı doktrindeki hukuk profesörleri “İnternet Hukuku” adını da vermektedir. Aslında Bilişim Hukuku ile İnternet Hukuku aynı noktada birleşmektedir. Bilişim Hukuku, hukuk büromuzun en çok ilgi duyduğu ve bu konuda çalışmalar yaptığı branşlardan birisidir.

İnternet kullanımı sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde artmakta ve günden güne internete bağlanan bilgisayar sayısı artmaktadır. Haliyle bilişimde yaşanan bu gelişmeler ve teknolojik artış internet üzerinden işlenen suçları da kolaylaştırmaktadır. İnternet üzerinden işlenen suçlar arasında en çok karşılaşılan davalar Ceza Hukuku bakımından önem taşımaktadır. Örneğin “İnternet Üzerinden Hakaret” ya da “İnternet Üzerinden Cinsel Taciz” gibi suçlar İnternet Hukukunun Ceza Hukuku bakımından önemini ortaya koymaktadır. Sadece Ceza Hukuku bakımından değil, hukuk davaları bakımından da önem taşımaktadır. Keza internet alan adlarının sahipliğinden doğan davalar, telif hakkı nedeniyle ortaya çıkan davalar, haksız rekabet, yer sağlayıcıların sorumluluğu, internet alışverişlerinde ortaya çıkan problemler, internet üzerinden karalama gibi pek çok konu da hukuk davaları kapsamına girmektedir.

Çorum Bilişim Hukuku Avukatı olarak 2019 yılından beri gerek Çorum’da gerekse Çorum dışındaki müvekkillerimize hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Çorum Bilişim Hukuku Avukatı Ücretleri Nedir?

Bilişim Hukuku alanı da geniş kapsamlıdır. Dolayısıyla Bilişim Hukukundan doğacak olan davalarda avukatlık hizmeti belirli ücretlere tabidir. Bu miktarlar davanın konularına göre değişiklik göstermektedir. Çorum Bilişim Hukuku Avukatı olarak, TBB’nin yayınlamış olduğu Asgari Ücret Tarifesi’ne uymakla mükellefiz. TBB’nin yayınlamış olduğu Avukatlık Asgari Ücret tarifesi de dikkate alınarak belirlenecek olan ücret karşılığında Bilişim Hukuku alanında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Telefon: 0501 073 77 12

Bizi ArayınWhatsapp