+90 501 073 77 12

Avukata Nasıl Vekaletname Verilir ?

Avukata Nasıl Vekaletname Verilir ?

Karşılaşmış olduğunuz hukuki problemlerde dava dosyanızı avukat aracılığıyla takip ettirmek çok önemlidir. Zira daha önce paylaşmış olduğumuz bu makalede sizlere avukat aracılığıyla temsil ettirmenin faydalarından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise avukatınıza nasıl vekaletname vereceğini gösterir nitelikte bilgilendirici bir makale hazırladık.

Takip etmek istediğiniz dava veya işlemlerde avukatınıza vekaletname vermek istiyorsanız yapacağınız adımlar son derece basittir. Öncelikle hangi avukata vekaletname vermek istiyorsanız onunla ön görüşme gerçekleştirin. Daha sonra avukatınızla anlaştığınız takdirde bulunduğunuz ildeki herhangi bir notere giderek avukatınızın T.C. Kimlik Numarasını noterdeki görevliye iletiniz. Eğer boşanma davası veya nafaka gibi Aile Hukukundan kaynaklı herhangi bir dava veya işlem için vekil kaydı yapacaksanız yanınızda 2 adet vesikalık fotoğraf bulundurmanız gerekmekte ve bunu notere vermeniz gerekmektedir. Çünkü Aile Hukukundan doğan uyuşmazlıklarda 2 adet vesikalık fotoğraf vekaletnameye yapıştırılmaktadır. Vekaletnameye fotoğrafınız yapıştırıldıktan sonra ve noter tarafından belirlenmiş olan vekaletname çıkartma ücretini ödedikten sonra noterin size vereceği vekaletname aslını avukatınıza ulaştırmanız gerekmektedir. Avukatınız bu vekaletname aslıyla işlem gerçekleştirecektir. Ancak dilerseniz Yıldız Hukuk Bürosu olarak vekaletname aslının bir fotokopisini de sizlere ofisimizde verebilmekteyiz.

Bizlere vekaletname çıkartırken herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda 0534 441 10 10 numaralı telefon numaramızdan avukatlarımızla iletişime geçebilir ve sorunun ne olduğunu anlatabilirsiniz. Hukuki danışmanlık hizmeti için ise herhangi bir vekaletnameye gerek kalmamaktadır. Ancak hukuki danışmanlık hizmetinde dava takibi yapılmamakta, dava dosyanızın son durumu hakkında herhangi bir bilgi sahibi olunamamaktadır. En sağlıklı yöntem vekaletname vererek avukat olarak o dosyaya temsil ettirmek istediğiniz avukatı ekletmek olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bizi ArayınWhatsapp