+90 501 073 77 12
Çorum Avukat | Avukat Buğra YILDIZ | Yıldız Hukuk

Gürültü Yapan Komşu Nereye Şikayet Edilir?

Gürültü Yapan Komşu Nereye Şikayet Edilir?

Komşunuzun size rahatsızlık vermesi veya herhangi bir eğlence mekanının, sürekli olarak gürültü yapması ve buna benzer durumlarda komşularınıza karşı alabileceğiniz birtakım yöntemler bulunmaktadır. Gürültü yapan komşunuzla ilgili olarak öncelikle yapılması gereken şey komşunuzla iletişime geçmek olmalıdır. Eğer komşunuz anlamıyorsa ve yine aynı rahatsızlıkları yapmaya devam ediyorsa bu durumda hukuki haklarınızı kullanmak bir başka seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Gürültü yapan bir komşuyu şikayet etmek için başvurabileceğiniz 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri detaylı olarak inceleyeceğiz. Gürültü yapan eğlence mekanlarını polis merkezine şikayet edebileceğiniz gibi bireysel şikayetleriniz için ise polisi arayıp TCK 183’e göre işlem yapmasını talep edebilirsiniz veya sulh hukuk mahkemesine dava açarak gürültünün önlenmesini de talep edebilirsiniz. Şayet dava aşamasına gidilecekse bir avukatın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmanız doğru olabilir.

1- Alo Gürültü Şikayetleriniz için 155 Polis Merkezi

Çevrenizde herhangi bir şekilde gürültüye maruz kaldığınızı düşünüyorsanız yapmanız gereken ilk şey polis merkezini aramak olmalıdır. Bu nedenle gürültü şikayetine maruz kalan şahısların doğrudan polis merkezini arayarak şikayetlerini bildirmeleri mümkündür. Çevrenizde oluşan her türlü gürültü, eğlence mekanlarından çıkan seslerin fazlalığı gibi durumlarda polis merkezi aranılmalıdır. İlgili polis merkezini aradığınızda, en kısa sürede polis ekipleri olayın gerçekleştiği bölgeye intikal edecek ve ilgili kişiler hakkında işlem başlatabilecektir. Yapılan uyarılara rağmen halen gürültü yapan komşu hakkında Türk Ceza Kanunu 183. maddeye göre “Gürültüye Neden Olma Suçu” kapsamında işlem tesis edilebilecektir. Ayrıca Kabahatler Kanunu kapsamında da gürültü yapan kişilere idari para cezaları hükmedilebilecektir.

2- Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunma – (T.C.K 183 kapsamında)

Türk Ceza Kanunun 183. maddesine göre;

(1) İlgili kanunlarla belirlenen yükümlülüklere aykırı olarak, başka bir kimsenin sağlığının zarar görmesine elverişli bir şekilde gürültüye neden olan kişi, iki aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

Gürültü şikayetinden yakınan ve rahatsız olanlar için T.C.K 183. maddesinde açıkça belirtildiği üzere bir kimsenin “Sağlığının zarar görmesine elverişli bir şekilde” gürültüye neden olması hapis veya adli para cezasını gerektiren bir suç tipi olarak sayılmıştır. Burada şikayet edeceğiniz şahsın yaptığı gürültünün mutlaka sağlığınıza zarar vermesi gerekmez, sağlığınıza zarar vermeye elverişli olması yeterlidir. Ancak bu durumda savcılığa suç duyurusunda bulunurken delillerinizi ve kanıtlarınızı sunmalı, varsa şahitleriniz ve delilleriniz bunlarla birlikte açmalısınız. Aksi halde delil yetersizliği nedeniyle başvuruda bulunduğunuz savcılık takipsizlik kararı verebilecektir. Bu nedenle başvuru dilekçenizin ve delillerinizin dikkatlice saptanması gerekmektedir.

3- Hukuk Mevzuatında Gürültü Yapan Komşuya Karşı Kullanılabilecek Seçenekler Nelerdir ?

Öncelikle bu konuyu araştırmak için Kat Mülkiyeti Kanununa bakmamız gerekecektir. Kat Mülkiyeti Kanununun 18. maddesinde komşuların birbirlerine karşı saygılı davranması gerektiği ve birbirlerine rahatsızlık vermemeleri gerektiği açık bir şekilde belirtilmiştir.

Madde 18 – Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri
kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler

Yukarıdaki maddede açık bir şekilde özetlendiği gibi kat maliklerinin birbirlerine karşı olan yükümlülükleri ve sorumlulukları açık bir şekilde belirtilmiştir. Yapılması gereken en doğru işlem apartman yönetimince uyarı mahiyetinde bir yazı hazırlanarak gürültü yapan komşuya uyarı vermek olacaktır. Daha sonra halen gürültü yapmaya devam ederse bu durumda yapılması gereken şey Kabahatler Kanununun 36. maddesinde de belirtildiği üzere bir başkasının huzurunu bozan komşuya karşı uygulanacak olan idari para cezasıdır. Bu durumda savcılığa verilecek bir dilekçe ile ya da karakola yapılacak başvuru ile şahsa karşı şikayetçi olma yoluna gidilmelidir.

Tüm bunlardan da herhangi bir olumlu sonuç alınamadığı takdirde rahatsız olan komşular bireysel olarak “Sulh Hukuk Mahkemesi”ne başvurarak gürültünün engellenmesi yönünde karar alınması için dava yoluna gidebilirler. Bu durumda “Sulh Hukuk Mahkemesi”nin vereceği kararla birlikte gürültü yapan komşu hakkında gürültünün önlenmesi kararı verilebilmektedir.

Gürültünün Önlenmesi Davasını Bireysel Olarak Da Açabilirsiniz

Bu davalar Kat Maliklerinin yetki vereceği yönetici vasıtasıyla açılabileceği gibi gürültüden rahatsız olan komşular tarafından da açılabilmektedir. “Sulh Hukuk Mahkemesi” açılan bu davayı incelerken gerekli görmesi halinde keşif heyeti oluşturacak, apartmandaki tüm komşuların beyanlarını alacak ve ona göre karar verecektir. Mahkeme kararına rağmen bu kişi belirtilen şartları yerine getirmemeye devam ederse bu durumda o kişiye karşı para cezası verilecektir.

Gürültünün Önlenmesi Davası Avukatlık Ücretleri

Gürültünün önlenmesi davasını avukat aracılığıyla açmanız size pek çok açıdan avantaj sağlayabilir. Nitekim bir dava sürecinde yapılması gerekenleri en iyi bilen kişiler avukatlardır. Bu nedenle “Gürültünün Önlenmesi” davasını açmak istiyorsanız herhangi bir avukattan destek alabilirsiniz. Bu nokta avukatlık ücretleri belirlenirken Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi göz önünde bulundurulmaktadır. Avukatınız ile anlaştıktan sonra Türkiye’de herhangi bir ilden, herhangi bir noter aracılığıyla avukata vekaletname vermelisiniz ve o vekaletnamenin aslını avukatınıza teslim etmelisiniz. Farklı ilde ikamet eden kişiler kargo aracılığıyla vekaletnamenin aslını gönderebilirler. Gürültünün önlenmesi davası için 2023 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre belirlenmiş olan tutar 5500,00 TL’dir. Ancak bu ücret durumun şartlarına göre artabilir. Detaylı bilgi için telefon numaramızı arayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 29 YORUM

 1. admin dedi ki:

  Merhabalar; konumuzda gerekli düzeltmeler yapılmıştır.

  Öte yandan şahsi gürültü şikayetleriniz için TCK m.183 kapsamında “gürültüye neden olma suçu” olarak değerlendirilebileceği için 155’i arayabilir veya savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

  Eğer eğlence mekanlarının gürültü yaptığından şikayetçi iseniz bu durumda ALO 181 gürültü hattını arayabilirsiniz.

 2. Gizli dedi ki:

  Üst komşu 19 numaralı daire sürekli gece gündüz kapıları tepiyor ve yere her dakika demirle vuruyor

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar; Şikayetlerinizi 155 polis merkezine ulaştırabilirsiniz.

   1. Ümit dedi ki:

    Bizim komşuda her gün oğluyla kavga ediyor.Felaket gürültü çıkarıyorlar artı geceleri müzik açıyorlar son ses.155’i aradığımda hiç yardımcı olmadılar ne yazıkki.Polis merkezine gidip şikayetçi olmam gerekiyormuş.Halbuki ben sadece uyarılmalarını istiyorum ben zaten polis merkezine gidene kadar kavgalarını bitirirler Malesef gürültü konusunda yanlızız.

   2. Ayşe dedi ki:

    merhaba allalık bi komşu var binada herkeze illallah deditti alt komşular kendi evinden kiraya gitti sonrada evi sattı bunun yüzünden diyet bi komşuda satmayı düşünüyor o kadar arsız biriki baş etmek mümkün deyil yan komşuları bile bıktırdı kavgacı üste çıkmak yapma etme diyen oldumu polis çağırıyor birde ne olur bu yol gösterin başımıza bela olucak ne yapsak bundan kurtuluruz

 3. Atakan dedi ki:

  Merhaba, ben tam olarak nereden geldiği bir yürüme sesinden şikayetçiyim. Sürekli güm güm duvara vururmuşçasına yürüyor birisi üst ve alt komşumu defalarca uyardık ve apartmana yazı astık. Polis tarafındanda uyarılmalarına rağmen hala gürültü geliyor. En büyük sorun gürültü kaynağı konusunda emin olamamam. Gürültü kaynağı tespiti konusunda ne yapabilirim. Nasıl bir yol izlemeliyim. Yönlendirebilirseniz sevinirim teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar; size hukuk davası açmanızı önerebilirim ancak davalı tarafı iyi bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Eğer davayı kaybederseniz yapılan masrafları ve karşı vekalet ücretini de ödemek durumunda kalabilirsiniz. Gürültü kaynağını tespit etmek için komşularınıza veya çevrenizdeki diğer insanlara gürültünün nereden geldiğini sormanızı öneririm. Şahitleriniz ile birlikte hukuk davası açmanızı önermekteyim.

 4. Rabia dedi ki:

  Alt kattaki komşum sürekli ses yapıyor 2 kız yaşıyorlar ve eve sürekli erkek olsun başkaları olsun gelenleri var içiyorlar fazlasıyla sesli konuşup gülüyorlar ne yapmam gerekiyor bu durumda ? Ben annem ile birlikte yaşıyorum çoğu gece uykumuzdan uyanıyoruz bu sesler yüzünden ses kaydı vs alıp polise mi şikayette bulunayım lakin ses kaydı vs almakta suçmuş sanırım doğru mudur bunlar? Şimdiden teşekkür ederim ☺️

  1. admin dedi ki:

   Ses kaydı almak yerine, diğer komşularınızı şahit olarak belirtmeniz ve savcılığa suç duyurusunda bulunmanız daha iyi ve yasal olacaktır.

 5. Pınar Alcı dedi ki:

  Merhaba,üst komşumun bile isteye çıkardığı gürültüden çok rahatsızım.Yaklasık 6 ay önce taşındılar.Mutfak tadilatlarindan sonra boru zarar görüp bizim tavana su dolmaya başladı.Oturma odası ve mutfak tavanı su lekesinden sapsarı oldu. Çıkıp bilgilendirdim. Sonrasında balkondan aşağı sofra bezi silkelemeye başladı. Balkonumda ekmek kırıntıları oluyordu hep, ayrıca çamaşırlarımın üstüne bile geliyordu. Yine yukarı çıkıp ekmek geliyor balkonuma diyince ben yapmıyorum dedi. Rüzgardan uçuyordur dedi. İyi tamam dedim evime geldim. Aradan 10 dk sonra kendisi geldi ve sürekli bize gelmenden rahatsız oluyorum dedi. Hayret içerisinde bir sebebi olmasa gelmezdim, iki kez geldim kapınıza. Biri su akıtıyor gelin bakın tavana dedim, ikincisi ekmek parçaları var siz üstte olduğunuzdan size soruyorum dedim. Binanın son katında oturuyorlar bu arada. Sonra ağır konuşmaya başladı, benim evim seninkinden temizdir, sen hiç apartmanda oturdun mu diye konuşmaya başladı. Sesler yükseldi biraz kavga ortamı oldu. Gittikten yine 15 dk sonra kocası geldi bu kez kapıya. Ne var diye. Durumu ve eşinin söylediklerini birebir anlattım. Kusura bakmayın eşim hatalı dedi gitti. Fakat bayan olaylar üstüne daha terbiyesiz olmaya başladı. Halı kullanmıyor tüm adım ve terlik seslerini duyuyorum. Sürekli mobilyaları ve sehpaları sürüyor. Benim 12 aylık ikizlerim var. Aylardır çekiyorum sesleri ama artık dayanamıyorum. Bebekler uyurken yukarıdan öyle sesler çıkarıyor ki sıçrayarak uyanıyorlar. Bebeklerin uyuduğu oda küçücük bir oda hergun saat 1 ve 4 arası o odada ses yapıyor. Yere biseyler atıyor sürüyor, yüksek ses konuşup kahkaha atıyor.Tekrar konuşup kavga gerilim olsun istemiyorum sabrediyorum ama bebeklerin uyku saatlerinde hergun aynısını yapıyor olması beni çok sinirlendiriyor. Konu ile ilgili ne yapabilirim nasıl bir yol izleyebilirim. Polisi arasam bisey yapmaz sanıyorum. Dönüş sağlarsınız sevinirim iyi çalışmalar dilerim.

  1. Poyraz dedi ki:

   benimde üst komşum okul müdürü bir müdür bile ve ailesi komşusunu gece gündüz rahatsız ediyor. kaç kez uyardık şimdi düşman olduk. karakola gittim kaç kez polis çağırdım. maalesef en son savcılıktan yazı geldi takipsizlik kararı delil yokmuş. ne yapalım çıkayım ağzını burnunu kırayımmı?? bu konuda eksik uygulama var ve adalet yetersiz

 6. berrin baykurt dedi ki:

  üst kattaki komşum 12 yıldır sistematik olarak ve bilerek bunu yapıyor. 45 yıllık sitede ilk andan beri oturduğu için apartmanın sahibi gibi davranıyor. geçen hafta dayanamayıp polisi aradım geldiler uyarı için polisler gittikten sonra balkondan inanılmaz küfürler ve hakaretler ettiler. kokar kelimeinin or..u demek olduğunu internetten öğrendim. ayrıca içki içtiğim için aşağıya benim alkol kokuma katlandığını söyleyerek bağırdı. oğullarının da içtiğini ve daha evvelinde üstümüze, camlarımıza ve balkonumuza defalarca kustuğunu söylediğimde olabilir sende içiyorsun o da diyerek akla ziyan bir açıklama yaptı. akabinde içeri girip bilinçli bir şekilde koşmaya ve zıplamaya başladılar. (ve bunu yapan insanlar 60 yaşına yakın torun torba sahibi insanlar) hepsini kayda aldım. fakat diğer komşular etliye sütlüye karışmak istemedikleri için birşey yapamıyoruz. örneğin ortak alan sayılan çatıya bildiğiniz 3 tarafı kapalı oda yapıp gönüllerince kullanmaya başladılar. hatta ileri gidip tuvalet yaptıklarını da duydum ama malum çıkıp bakamıyoruz. yukarıya çıkma örneğin salça fln kurutma gibi şanslarınız yok maalesef. geçen yılarda kaç kere antenim koptu yukarı çıktığımda kablonun anten kutusundan ayrıldığına sahit oldum. onlar diyemem ama aslında onlar olduğuna emin gibiyim. artık 44 yaşındayım annemse 70e merdiven dayadı. muhasebecilik yapıyorum ve eve yorgun argın geliyorum. akşamları sakince oturup bir sohbet etme kahve içme şansımız hemen hemen yok gibi. konuşmaya çalıştığımda ise kapıdan kovuldum. son kavgada onca hakaretten sonra bak ben sana neler edicem sen dur diyerek içeri girdi.

 7. Burutay Bozyel dedi ki:

  Merhaba,ben çok farklı bir konumdayim çünkü gürültü yapan taraf benim.
  Şöyle izah edeyim…8 yıldır diyaliz hastasıyım ve doktorlarimin tavsiyesiyle homediyaliz adı verilen evde diyalize başladım.Bu sağlık bakanlığı onaylı ve Türkiye de yüzlerce kişinin evinde aldığı ve devletin karşıladığı bir hizmet.Normal diyaliz süremiz merkezde 4 saatken evde bu süre 8 saate çıkıyor ve sağlık açısından çok olumlu olduğu için devlet destekli.Aytica 8 saat olduğu için de gece giriliyor ve gün içerisinde normal hayata dönmek amaçlanıyor.
  Sonuç itibariyle benim de cihazlarim kuruldu ve kurulduğu gece üst kat komşum yukardan vurmaya başladı.Su sisteminin sesinden dolayı,ben zaten sesin farkına varmıştım o ana kadar bilmiyordum gerçekten ve hemen izolasyon malzemeleri sipariş verdim.Sesi olabildiğince yok etmeye çalıştık.Gorustugum doktor ve diyaliz hemşireleri bu konuda şimdiye kadar hiç şikayet olmadığını söylediler bize,biz yine de olabildiğince izolasyonumuzu yaptık.Ertesi gün yukarıdaki komdukar gelip gündüz girin baskısı yaptılar bana…sonra teknik servisi çağırdık desibel aletleriyle bakıldı ve hiçbir sorun olmadığına sesin yukarıya rahatsızlık verecek düzeyde olmadığına kanaat getirdiler.Ben hala akşam üzeri girip gece olmadan çıkmaya çalışıyordum bu arada ,gece ben cikmadqn önce yine telefon açıp rahatsız ettiler bizi,ben de sinirlerime hâkim olamayıp bağırıp çağırdım biraz.Sonucta gürültü tarafı benim belki ama mağdur olan da benim.Ne yapmamı önerirsiniz,tavsiyeye ihtiyacım var gerçekten.Tesekkur ederim

 8. Şahika Kaya dedi ki:

  Merhabalar efendim benim merak ettiğim şey şu. Ben İzmirin Menderes ilçesine bağlı bir semtte yaşıyorum belli aralıklarla yan komşum gece gürültü yapıyor. Uyarmama rağmen gürültüyü kesmedikleri gibi jandarmaya başvurduğumda da sanki akşam 9da uyarıyormuşum gibi beni suçluyorlar(size yapılsa ne hissedersiniz dedi bana jandarma). Benim şikayet edebileceğim başka bir merci var mı ya da jandarmanın yapması gereken neydi? Lütfen beni aydınlatın.

  1. admin dedi ki:

   Sulh Hukuk Mahkemesinde “Gürültünün Önlenmesi” konulu dava açabilirsiniz.

   1. Mustafa dedi ki:

    5 yıldır oturduğum bina o kadar sessizdi ki yani en fazla gürültüyü ben yapiyorumdur diye düşünüyordum en alt daire bana ait yaz tatiline gittiğimde komşumun evini birine sattığını duydum satın alan şahıs da Suriyelilere kiraya vermiş Allah’ım yok böyle bir gürültü sabah ayrı ses etmiyorum akşam 10 da bir başlıyorlar sürekli yürüyorlar ama insan gibi yürümek değil ve eşyaları sürekli cekistiriyolar sağa sola ilk önce hani dedim ki çocuklar yapıyordur neyse boşver ama saatler iyice geç olmaya başlayınca mesela en son bu sabah yine uyardım akşam 22 de başladılar sabah 8.30 a kadar sürekli aynı yürüme ayakları pat pat vurarak sürekli eşyalarla uğraşıp sürekli yere birşeyler atarak eşim hamile 3 yaşında da kızım var kızım bile seslerinden uyuyamiyor gece kalkıp yatağı da oturuyor korkuyorm diyor eve bir iki kişi geldiler şuan tahminime bı sürü halinde yaşıyorlar ki bu kadar ses cikartabiliyorlar, neyse bir kaç kez aşağıdan yukarı vurdum sussunlar diye yok evlerine gittim uyardım özür af af diyip durdular masum rolü oynuyorlar neyse dedim bugün ikinci kez çıktım ama yeminle yani olsa ki gece çıksam o cinnetle kan çıkacak o derece ofkelendim her gittiğimde evi başka bı adam açıyor uyardım güzelce bak kardeşim muslumansin herhalde ayrımcılık yapmiyirum kesinlikle ama 5 yıldır duymadığım sesler yüzünden evde kimse uyuyamiyor sabahın 5.5 unda kalkıp işe gidiyorum normal saatlerde istersen inşaat gibi çalıştır ama gece ses yapma vs vs tmm dedi özür dedi ama şuan gelen sesler halaaa durmaksızın devam ediyor gece de böyle olursa polise haber veririm diye düşünüyorum ama buda bir çare olmayacak eminim kavga etsen yine çözüm olmayacak olan bizim akıl ruh psikolojimize oldu bana biri yol göstersin lütfen hayır eşim hamile olmasa dogumuda yakın ve 3 yaşında ki bebem korkmasa gece binanın altını üstüne getireceğim de işte ya sabır ya sabır

    1. admin dedi ki:

     Merhabalar, gürültünün önlenmesi davasının açılmasını öneririm. Yine aynı şeyleri yaparsalar apartmandan çıkartılmaya kadar gider bu durum. Bu nedenle gürültünün önlenmesi davası açılması ve apartmandaki komşuların da bu duruma şahit olarak gösterilmesi durumunda davayı kazanma ihtimaliniz çıkacaktır. Daha detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

     1. Arzu olcay dedi ki:

      Mesela 8 dairelik bi apartmanda kac kişinin şahit olması yeterlidir acaba,,

 9. Mehmet Şeneloğlu dedi ki:

  merhabalar benim oturduğum dairenin altınada Bim market açıldı ürün taşırken dairenin ićinde aşırı derecede gürültü oluşuyor zabıta cimer 3 seneden beri şikayet ediyorum bugün polisede şikayet ci olmam için gittim kaymakamlığa yönlendirdi anlaşılan hala çözüm bulamadım en son mahkemeye vermek istiyorum

 10. Serpil dedi ki:

  merhaba ben 9 yıl önce aldığım dairede 1 gün bile huzurla yasayamfim üst kat komşum çok fazla gürültü yapıyor iki çocuğu var ve durmadan koşuyorlar buda yetmezmiş gibi her akşam birsuru çocuklu misafiri geliyor en başından buyana defalarca uyardım ama fayda etmedi kapıma gelme dedi duvara vurduğun zaman oda daha fazla sini yapıyor ve duvara yere vuruyor binim kapıma dayanıyor beğenmiyorsan satgit diyor asla ama asla laftan anlamıyor ne yapmam gerekiyor polisi çağırıyorum gelmiyor kendi aranizda çözün diyor eve gürültüyü ispatlamak için kamera koysam ve dava yoluna gitsem olurmu

 11. Hakan kılıç dedi ki:

  merhaba üst komsumdan bende rahatsızım sürekli biseyler tamir ediyor çakıyor düzeltiyor bitmedi 2 sene oldu taşınali uyardık olmadı site yonetimine şikayet ettik olmadı site yönetimine yazılı dilekçe verdik olmadı nasıl bir delil toplamaliyim yasal olan nasil bir delil var

 12. Mehtap dedi ki:

  ciddi anlamda psikolojim bozuldu sırf bu yüzden ev değiştim şansıma yine üst kattaki lerle papazim uyardık diye ciddi anlamda bir yasa çıkması lazım evde dinlenemiyorsun uyardiginda sahada fazla üstüne geliyorlar bıktım

 13. Tuğba dedi ki:

  Merhabalar üst komşum Afganlılar kafamızın üstünde odun kırıyorlar uyardım bu seferde bilinçli olarak ayaklarıyla vuruyorlar tavan üstüme çökecek gıbı hıssedıyoruz saten deprem felaketinden sonra tedırgın hassas davranmaya çalışıyoruz 2 tane çocuğu var Nacar halt etmiş yanlarında uyarıyla olmuyor ev sahıbıne soyledık olmuyor dovsen sen suçlusun ne yapmalıyız artık sabrımızın sınırlarındayız

  1. Ali dedi ki:

   aynı sıkıntı bende de var benim usttekiler Afgan değil 2 tane çocukları var sabah akşam küt küt çocuk koşuyor tepemde konuşmaya çalışıyorsun sen suçlu oluyorsun müzigi dibine kadar veriyorum susun diye o ses neydi öyle diyor hem suçlu hem güçlü ve gerizekalı onu neden actigimi dusunemeyecek kadar anlamazlar cidden inadına yaparlar bende aynı sikintidayim psikolojimi bozarlar sürekli masa sandalye tikirtisi sürekli çocuk ağlama sesi sürekli koşturma sesi bildiğin savaş var yukarda

 14. Ali dedi ki:

  Merhaba aynı dertten bende bizlerde muzdaribiz üst komşumuzun iki çocuğu var sabahtan akşama kadar kosturuyorlar tepenin üstünde yatmış olduğum odanın üzerinde sürekli yere birşeyler dusuruyorlar masa sandalye oynatiyorlar ve çocuk durmadan ağlıyor ve hiç durmadan kosturuyor artık sağlığımı bozacak duruma geldi ve çocuklarına susun yapmayın diye birşey de demiyorlar üstelik kadın çocuğu ile ilgilenecek sırada sürekli makine açıyor temizlik hastası öyle de ayrı rahatsız ediyor hem çocuklar hem kadın söylediğimiz de ise anlamiyorlar yine biz hatalı cikiyoruz hem suçlu hem güçlüler müzik açıyorum yüksek ses veriyorum anlasınlar diye anlamıyorlar onu anlamayacak kadar da gerizekalılar o ses neydi diyor üstüme yueuyor daha özür dileyecek sirada cocuklarim çok gürültü yapıyorlar diyecek sırada valla çok zor insanlarla uğraşmak ne yapacağımı sasirdim artık yaa birbirimize gireces kocasıyla ya mahkemeye vereceğim veyahut başka yere tasinacagiz iki hastam da annem babam böyle soyledigimde ne yapayım varsa diye çirkin bir üslupla karşı karşıya kalıyorum insanın ruh sağlığını bozuyorlar valla ne yapacağımı bilemiyorum çok kötü insanlar gerçekten uğraşamak zor Allah herkese sabır versin apartmanda yaşamak zor

 15. cem dedi ki:

  Benim üstümde de Afgan kökenli birileri oturuyor, gece odun kırar gibi sesler geliyor. biraz araştırdım dünyanın uyuşturucu kimyagerleri bu ülkedeymiş ayrılmış ve bizim ülkemize yerleştiği söyleniyor. youtube da ”Dünyanın en iyi uyuşturucu kimyagerleri Afganistan’daydı. Peki bu kimyagerler nereye gittiler?” bunu aratın geliyor. Bu insanlar çok tehlikeli. ülke ne hale geldi. Allah yardımcımız olsun. uyarmakla çözülmüyor. defalarca uyardım dün gece 04.00 a kadar gürültü yaptılar. işteyim ve uykusuzum :((

 16. Ahmet dedi ki:

  üst komşum gece 3 e kadar dikiş nakinası çalıştırıyor ve dikiş makinasının sesi hiç kesilmiyor ben bunu kendisine söylediğimde o makina 1 se olsa 3 te olsa çalışacak diyor apartman yönetimine söylediğimde yöneticiden insanların ekmek paralarına ben karışamam diyor kendileri arkadaşlar bu durumda ne yapmam gerekiyor ayrıca elimde watssap görüşmeleride var tehdit edildiğime dair

 17. kaan dedi ki:

  merhaba, yan komşum bekar bir kız. erkek arkadaşı haftanın belli günleri geliyor. günün her saatininde ilişkiye giriyorlar ve kızdan muazzam derecede rahatsız edici sesler geliyor. TV izlerden bile evcek rahatca duyabiliyoruz. Ev sahibine söyledik, uyardı, ikinci defa yine söyledik. Ev sahibi ben artık bişey yapamam dedi. Bu sefer benim olduğum taraftan değilde karşı komşuma yapışık olan odasında o işi yapmaya başladı. Karşı komşumda muazzam derecede rahatsız durumdan. Evde 20 yaşında kızı var, gündüz 3 de dahi inilti seslerinden birbirlerinden utanır oldular. sonuç olarak, biz bu durumdan nasıl kurtulabiliriz, haklarımız nelerdir. Kız, evin kirasını veriyorum size ne diyebilir mi? yardımınızı rica ederiz.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Kaan Bey;

   Öncelikle geçmiş olsun, şahıs hakkında kişinin huzur ve sükununu bozmak, çevreye rahatsızlık vermek gibi nedenlerden dolayı, komşunuzu da şahit göstererek karakola şikayetçi olmanız gerekiyor.

BİR YORUM YAZIN