+90 501 073 77 12

Avukatlık Ücretleri Neye Göre Belirlenir ?

Avukatlık Ücretleri Neye Göre Belirlenir ?

Avukatlık Ücretleri Neye Göre Belirlenir ?… Farklı hukuk bürolarını aradıysanız elbette farklı farklı fiyat teklifleri almanız mümkündür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta daha uygun fiyatlı olanı değil, işinizi daha kaliteli görecek olanı tercih etmeniz olacaktır. Avukat sayısının fazla olması demek hukuken gerekli bilgi ve donanıma herkesin sahip olduğu anlamına gelmemektedir. Bu nedenle avukat seçimi yaparken de dikkatli davranmanız gerekmektedir. Çünkü avukatlar sizlerden vekaletnameyi aldıktan sonra o dosyayla ilgilenmiyorsa, ya da aradığınızda telefonlarınızı açmıyorsa elbette müvekkilin mağdur olma durumu söz konusu olacaktır. Bu nedenle 7/24 ulaşabileceğiniz ve size davanın tüm süreci ile ilgili bilgileri anlık olarak aktaracak bir hukuk firmasıyla çalışmanızı önermekteyiz. Bizler Yıldız Hukuk Bürosu olarak her dava için farklı fiyatlar belirlemekteyiz. Çünkü her davanın zorluk seviyesi hukuk büromuz tarafından değerlendirilir ve olası masraflar hesap edilir. Bu sayede sizlere avukatlık hizmetinden doğacak olan tüm fiyatlar çıkartılır. Davanın zorluk derecesine göre “Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi” ve “Çorum Barosunun Tavsiye Niteliğindeki Ücret Tarifesi” göz önünde bulundurularak müvekkillerimize fiyat bilgilendirmesi yapılır.

Bazı davalarda avukatlık ücretleri sabittir. Örneğin anlaşmalı boşanma davalarında avukatlık ücreti sabit olarak belirlenebilmektedir. Yine aynı şekilde çekişmeli boşanma davalarında da büyük ölçüde sabit ücret üzerinden çalışılmaktadır. Ancak örneğin bir senedin tahsili ya da bir icra işleminde yapılacak olan işlemler için yüzdelik tutar belirlenir. Bu yüzdelik tutar üzerinden fiyatlar hesaplanır ve avukatlık ücretiniz kesilir.  Yine tazminat davalarında da açılacak olan davalarda kazanılacak tutarlar üzerinden belirli oranda avukatlık ücreti tahsil edilmektedir.

Avukatların ücretsiz iş ve dava takibi yapması yasaktır. Bu nedenle hiçbir şekilde hukuk büromuzu arayarak ücretsiz danışma niteliğinde bilgileri bizlere sormayınız. Sorarsanız bu durumda hukuki danışmanlık ücreti isteyip istemeyeceğiniz sizlere sorulmaktadır. Eğer hukuki danışmanlık hizmeti istiyorsanız sizlere rapor halinde evraklar hazırlanır ve tarafınıza bilgilendirme yapılır.

Özetlemek gerekirse her iş ve işlem için ayrı bir fiyatlandırma tarifemiz söz konusudur. Bizlere 0534 441 10 10 numaralı telefon numarasından ulaşarak avukatlık ücretlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bizi ArayınWhatsapp