+90 501 073 77 12

Avukatlık Kanununa Göre Danışmanlık Hizmetimiz Ücretlidir

Avukatlık Kanununa Göre Danışmanlık Hizmetimiz Ücretlidir

Avukatlık Kanununa Göre Danışmanlık Hizmetimiz Ücretlidir… Değerli ziyaretçilerimiz son zamanlarda ofis telefon numaramıza düşen çağrılarda genel olarak görüşme randevusundan ziyade “Avukat bey bir soru sorabilir miyim? Falanca oldu da şöyle olursa ne olacak?” gibi sorularla karşılaşmaktayız. Elbette herkesin hukuki olarak derdini anlatmasına karşı değiliz ancak “Ne yapmalıyım? Nasıl bir yol çizmeliyim?” gibi soru kalıpları ile aradığınızda Avukatlık Kanununa aykırılık teşkil etmektedir. Nitekim Avukatlık Kanunu açık ve net olarak Avukata danışmanın da ücretli olduğunu belirtmektedir. Bu konuda diğer meslektaşlarımızın da aynı bilinçle hareket etmesini temenni etmekteyiz. Avukatlık mesleği yargının üç temel organından biridir ve avukatlar mesleklerini ifa ederken kamu görevlisi statüsünde sayılmaktadırlar. Ancak, son zamanlarda büro telefon numaralarımız “Size bir soru sorabilir miyim?” şeklindeki cümlelerle meşgul edilmektedir.

Avukatlık Kanununda açık ve net olarak avukata danışmanın ücretli olduğu belirtilmiştir. Bu nedenle avukatların ofis numaralarını ararken ücretsiz olarak bilgi alabilir miyim gibi bir düşünceyle hareket etmeniz doğru olmayacaktır. Nitekim Avukatlık Kanunu bu konuda çok açık ve nettir. Bu konuda diğer meslektaşlarımızın da hassasiyet içerisinde davrandığından hiçbir şüphemiz yoktur.

Hiçbir avukatın telefon numarası sizlere ücretsiz olarak hukuki danışmanlık hizmeti vermek için kurulmamıştır. Elbette yeni bir dava açacaksınızdır o zaman telefon numaramızdan randevu alırsınız yüz yüze görüşmenizi sağlarsınız ve bunun karşılığında atılacak adımları avukatınızla birlikte planlarsınız ancak telefon üzerinden “Benim bir sıkıntım var, falanca oldu da ne yapabilirim… bana bir kağıt geldi bu nedir… infaz kurumunda kaç gün kalırım… denetim süresi ne olur, ne kadar tazminat alırım…” gibi sorular ile karşılaşmaktayız. Bu tarz sorulara zaten tarafımızca yanıt verilmemektedir.  Telefon numaralarımızdan sadece yeni açılacak davalara ilişkin randevu hizmeti verilmekte, soru-cevap amaçlı aramalarınıza kesinlikle yanıt verilmemektedir. Eğer bir sorunuz var ise randevu alarak büromuza gelmeniz doğru olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bizi ArayınWhatsapp