+90 501 073 77 12

Trafik Ceza Tutanağını İptal Ettirmek

Trafik Ceza Tutanağını İptal Ettirmek

Trafik ceza tutanağını iptal ettirmek için trafik cezası size tebliğ edilir edilmez hemen harekete geçmeniz gerekmektedir. Trafik cezalarına itiraz süresi mevcuttur ve eğer bu süre içerisinde itiraz edilmezse bir daha itiraz edip iptal ettirmek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle trafik cezası size tebliğ edildiyse hemen avukat aracılığıyla veya kendiniz bir dilekçe hazırlayarak başvuruda bulunmalısınız. Trafik cezasına itiraz edilmesi her ne kadar basit bir işlem gibi görülse de aslında teknik gerektiren ve dikkatli bir şekilde incelenip savunulması gereken bir durumdur. Olası trafik cezalarında mutlaka bir avukat aracılığıyla itiraz işleminizi yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz ancak bireysel olarak da trafik ceza tutanağını iptal ettirmeniz mümkün olabilmektedir. Ancak avukat ile  yapacağınız başvuru neticesinde elde edeceğiniz sonuç ile bireysel başvurularda elde edeceğiniz sonuç çeşitli farklılıklar gösterebilir. Nitekim dilekçe yazım işleminde kullanılan cümleler, güncel mevzuatlar açısından yapılacak olan değerlendirmeler ve emsal kararlar ceza hakiminin vereceği kararda büyük önem taşımaktadır. Genellikle trafik cezasına itiraz edildiğinde hakim, duruşmasız olarak dosya üzerinden karar vermektedir. Bu da bizlere dilekçenin güzel bir şekilde hazırlanması ve sürecin iyi bir şekilde takip edilmesi gerektiğini zorunlu kılmaktadır.

 • İdari Para Cezaları
 • Ceza Puanı
 • Belgelerin Geri Alınması
 • Aracın Trafikten Men Edilmesi
 • Kişinin Araç Kullanmaktan Men Edilmesi

Genel olarak trafik cezaları yukarıda maddeler halinde sıraladığımız şekildedir. Aynı zamanda trafik kazası sonucunda karşı tarafın can ve mal güvenliğine herhangi bir zarar gelmişse bu durumda size ceza davası ve tazminat davası da açılabilir. Bu hususlar itiraz ile karıştırılmaması gerekir. Bu nedenle bu yazımızda haksız olarak yazıldığı düşünülen trafik cezası yazılan araçların ceza tutanağını iptal ettirmek isteyenler için birkaç ipucu vermek isteriz.


Trafik Cezasını İptal Ettirmek İçin Hangi Mahkemeye Başvurulmalıdır ?

Aracınıza trafik cezası yazıldıysa trafik ceza tutanağının size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde iptal için başvurulması gerekmektedir.  Başvuru yapılacak olan mercii Sulh Ceza Hakimlikleridir. Aksi halde itiraz edilemeyecek ve trafik cezasını ödemek durumunda kalırsınız. Ancak eğer kalıcı olarak ehliyetinize el konulması gibi bir durum söz konusuysa bu durumda başvurulması gereken merci İdare Mahkemesi olacaktır. İdare Mahkemesinde tüm delilleriniz ile beraber idari işlemin iptali için dava açmanız gerekecektir. İdare Mahkemesinde açacağınız iptal davası talebinize göre duruşmalı olarak ya da dosya üzerinden yapılabilecektir. Eğer duruşmalı inceleme yapılmasını istiyorsanız İdare Mahkemenize vereceğiniz dilekçenizde duruşmalı olduğunu özellikle belirtmeniz gerekecektir.

Trafik Cezasına İtiraz Ettim, Ne Kadar Sürede Sonuçlanır ?

Trafik ceza tutanağına itiraz ettiyseniz bu durumdan sonra yapacağınız pek bir şey kalmamıştır. Dosyalar ilgili mahkemenin kalemince sıraya alınacak, sırası geldiğinde hakim önüne çıkartılacak ve hakimlikçe bir karar verilecektir. Bu karardan sonra trafik cezasına itirazınız ya kabul edilecektir ya da reddedilecektir.

Trafik Ceza Tutanağını İptal Ettirmek için Olası İhtimaller

 • Fahri Müfettişler Tarafından Yazılan Trafik Ceza Tutanağını İptal Ettirmek: Fahri Trafik Müfettişleri trafikte araçları gizlice denetleyen kişilerdir. Bazı durumlarda fahri trafik müfettişlerinin hatalı ceza tutanağı düzenledikleri bilinmektedir. Örneğin ters yönden giden aracın saptanması durumunda trafik cezası yazılması durumunda ayrıca trafik ceza tutanağından başka resim olup olmadığı hususu da önem taşımaktadır. Ceza tutanağından başkaca herhangi bir kanıt bulunmayan Fahri Trafik Müfettişlerinin yazmış olduğu cezaların iptal edilmesi mümkündür. Bu durumda hakimlik vereceği karar ile trafik cezasını iptal edebileceği gibi kabul de edebilir, hakimin geniş bir takdir yetkisi mevcuttur.
 • EDS Tarafından Yazılan Trafik Cezalarını İptal Ettirmek: EDS tarafından yazılan trafik cezaları da kayıt yapan makinelerde arıza olma ihtimaline binaen veya kalibrasyon işlemlerinin hatalı olması nedeniyle bazı durumlarda iptal edilebilmektedir. Aynı zamanda genellikle hız sınırını aşan 1-2 kilometrelik farkın ceza için yeterli olmayacağı yönünde bazı yerel mahkeme kararlarına da rastlayabilmekteyiz.
 • Diğer Nedenlerle Trafik Cezalarını İptal Ettirmek: Her somut olay için trafik cezasının iptal edilip edilmeyeceği araştırılması gerekmektedir. İtiraz etmek kişiye verilmiş en büyük haktır. Elbette bu hakkınızı değerlendirmenizi önermekteyiz. Trafik cezalarının iptali her somut olay için ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Yukarıda sayacağımız sadece basit 2 örnekten ibaret olup bunlardan başka trafik ceza tutanağını iptal ettirmek için pek çok sebep bulunabilmektedir. Ancak en önemli husus dilekçenin gerçekten özenilerek ve haklılığınızı ispatlayacak şekilde hazırlanmış olmasıdır.

Avukat Aracılığıyla Trafik Ceza Tutanağını İptal Ettirmek Mümkün Mü?

Eğer bir avukata vekalet vererek trafik ceza tutanağını iptal ettirmek istiyorsanız avukatınıza tüm bilgi ve belgeleri sunmalısınız. Avukatınız sizin sunacağınız deliller, beyanlar ve ceza tutanağı eşliğinde sizin yerinize itirazınızı yapacaktır. Avukata vekaletname verirseniz dilekçeler bizzat avukat tarafından hazırlanır ve sizin dilekçe hazırlamanıza gerek kalmaz. Avukatınız sadece takıldığı yerlerde size sorular sorabilir ve olayı daha iyi bir şekilde anlayarak sizin adınıza Sulh Ceza Hakimliğine itiraz edebilir. Avukat aracılığıyla trafik ceza tutanaklarını iptal ettirmek mümkündür ancak sonuçta kararı veren hakimdir. Avukatınız somut olayı derin bir şekilde inceleyecek, itirazınızı hazırlayacak ve başvuruyu yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 61 YORUM

 1. Ahmet tutuk dedi ki:

  Geçmediğim bir yerden bana 7500 TL trafik cezası yazılmış avukata vekalet verdim itiraz ettiğini söyledi itiraz sonucunu nasıl öğrenebilirim yada itiraz etmişmi nerden öğrenebilirim

  1. admin dedi ki:

   E-devlet üzerinden “UYAP Vatandaş Portal”a giriş yaparak “Dosya Sorgulama” bölümüne girmeli, daha sonra da Uyap Döküman Editörü programını bilgisayarınıza indirip, evraklar kısmından ilgili dosyayı görüntüleyebilirsiniz.

 2. İbrahim hakkı dedi ki:

  Eds yada herhangi bir kamera ile 427 TL trafik cezası yazılmış ama herhangi bir ibraz name gelmedi yada bildirim gelmedi ve 15 günü geçti ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz

  1. admin dedi ki:

   Trafik cezası yazılan yer Sulh Ceza Hakimliğine bir dilekçe yazarak ve elinizdeki delilleri de ekleyerek itirazda bulunabilirsiniz.

   1. Cuma dedi ki:

    Ben tır şöförüyüm tırla ışıkta beklerken önümde birtane araç vardı ışık yanınca araç kornaya bastığım halde gitmedi bende sinyal verim geçtim ışıktan geçerkende tırın kafası yeşil yanarken geçmiş sarıdan kırmızıya dönerken dorsede öyle geçmiştir polisin tekide ceza yazdı iptal edile bilirmi

 3. Sercan dedi ki:

  Ben trafik cezası yedim, o cezayı nasıl sildirebilirim?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Sercan Bey; daha detaylı bilgi verirseniz hukuki yorumda bulunabiliriz.

   1. Mehmet dedi ki:

    admin bana hız sınırından ceza yazıldı ama benim hızım bölünmüş yol olarak gayet normal kamyon kullaniyorum maksimum hızım 93 bölünmüş yolda ben 86 ile geçtim durdurup ceza yazdı itiraz ettim bana bagirarak 82 yi geçmezsin dedi ne yapicam

    1. admin dedi ki:

     Merhaba; birkaç kilometrelik farklarda cezanın iptal edilme durumu söz konusu olabiliyor. İtiraz yöntemlerini sayfamızda belirttik. Hazırlayacağınız bir dilekçe ile itirazda bulunabilirsiniz.

 4. Orhan dedi ki:

  Trafik cezasına itiraz için illa araç sahinin mi gidip dilekçe ve evrakları vermesi gerekiyo yoksa araç sahibi evrakları hazırlayıp başka birisine verse o gidip adliyeden itiraz dilekçesini verse olur mu

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Orhan Bey; Kendiniz veya avukatınız aracılığıyla işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Avukatlık yetkisi olmayan bir kişinin devlet dairelerinde dava takibi imkanı söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle ya avukatınız aracılığıyla ya da bizzat başvurmanız gerekmektedir.

 5. adem yılmazlı dedi ki:

  bahçe köyde aracıma kırmızı ışık cezası yollamışla r bayan yazmış herhalde fahri görevli yolladıkları resimde üç yrdede araç kırmızı ışığın gerisisnde çekilmi şnasıl ihlal anlamadım en özen göstrdiğim şey kırmızı ihlal konusudur ne yapalım adem yılmazlı

  1. admin dedi ki:

   Süresi geçmeden avukatınız aracılığıyla veya şahsen itiraz etmenizi öneririm.

 6. Can dedi ki:

  Merhaba şahsi scooterumu sürerken kaldırımdan gittim ara yola girecektim tam girerken trafik polisi önüme kırdı kaldırımda gitmekten ceza yazdı ama beni durduğu nokta tam arayolun başıydı nasıl itiraz etmeliyim? Nasıl ispatlayabilirim. İtiraz etsem olumlu sonuçlanma ihtimali var mıdır? Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Can Bey, trafik cezası yazılan yerin fotoğraflarını çekerek ve olayı sade bir şekilde anlatarak süresi içerisinde avukatınız aracılığıyla veya kendiniz bizzat itiraz edebilirsiniz. Olumlu olup olmayacağı konusunda %50 şansınız olduğunu söyleyebilirim.

 7. Adnan dedi ki:

  aracim 105 kilometre hizda sabitken 127 km hizda radar cezasi yazildi ne yapmaliyim.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba; ceza tebligatı size ulaştıysa 2 hafta içerisinde “Sulh Ceza Hakimliğine” itiraz edebilirsiniz. Ceza tebligatı henüz ulaşmadıysa bile e devlet üzerinden cezanın seri ve kod numarasını belirterek itiraz dilekçesi oluşturabilirsiniz.

 8. Ersoy dedi ki:

  Merhaba Eylül 2022 yılında izmirdeki evimdeyken e devletten ceza geldiği bildirimi geldi Ankara ilinde yazılmış aradım Ankara trafik şube yi itiraz edin denildi tebliğ edilince sulh cezaya dilekçe ile itiraz ettim bugün itibari ile UYAP dan sms geldi RED edildiğine dair fakat ben ban ne araç Ankara’ya gitmedi o gün değil hiçbir zaman bendeki süreçte ne yapabilirim

  1. admin dedi ki:

   Merhaba kararda itiraz yolu açıksa itiraz yoluna başvurabilirsiniz, ancak kesin kararsa itiraz edemezsiniz.

 9. Özcan Özbay dedi ki:

  Merhaba 74/B maddesinden Fahri müfettiş bilgisiyle tarafıma ceza kesilmiş .İtiraz için dilekçe örneğine ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, tarafımızca dilekçe örneği paylaşımı yapılamamaktadır.

 10. Burhan Avcı dedi ki:

  Merhaba Avrupa yakasında oturmaktayız ,evde oldugumuz gün ve saatlerde aracımıza C bölgesi trafik ekipleri amirliği tarafından yüklü bir ceza kesilmiş (makas atma) gibi , e devletten şans eseri gördük ve tarihi geçirmeden itiraz ettik ,o tarihlerde aracımızın hiç bir şekilde o bölgede olmadığını belirttik bugün elimize karar belgesi geldi itirazımın red edilmiş ve kesin karar verilmiştir denmiş ,şaka gibi uyaptan girip baktığımızda ellerinde hiçbir ıspatlayıcı belge olmadıgını gördük sadece gönderilen ceza belgesine göre mahkeme karar vermiş ne yapabiliriz

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, kesin karar verildiği için yapabileceğiniz seçenek bulunmuyor.

  2. Taner dedi ki:

   aynısı başıma geldi 5000 TL ceza yazılmış sanırım polis oturduğu yerden sallayarak ceza yazıyor mahkeme red verdi bir üst.mahkemeye itiraz edecem polis savunmasında kamera ile ispatlamak zorunda değilim demiş benim eklediğim kamera kaydına dahi bakmamış mahkeme

 11. Mesut dedi ki:

  Merhaba 10.01.2023 saat 12.38 geçe tem yolundan giderken sola geçtim arkamdan gelen motorlu bir polis göz göze gelmiştim bugün ceza geldi makastan ceza yazmışlar 4064tl

 12. Mesut dedi ki:

  Merhabalar, 17 ocak tarihinde koridor radar sistemleri var, 50 km hız sınırı koyulmuş, çocuğu hastaneye götürmüştüm, dönüşte 85 km hız ile en üst limitten 4064 lira ceza yazılmış. Cimerden hastane belgelerini ilettim yine herhangi af edilme olmadı. Şimdi sorum şu, hastane dönüşü çocuğun ateşi olduğundan dolayı ilaçlarını vermek adına hızlı gidebilmişimdir, buna itiraz edersem cezam silinebilir mi? Cezam için avukata başvurmalı mıyım?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, avukat aracılığıyla destek almanızı öneririm. Dilekçe hazırlanması teknik bir işlemdir.

 13. İbrahim dedi ki:

  merhaba ben 24 geçmeden aynı yerde iki kere ceza yemişim cezanın ikiside hızdan birini 57 hızla geçmişim diğerini bilmiyorum ve ceza tutarları ayrı ayrı 951 TL bunlara itiraz etmek istiyorum yardımcı olurmusunuz

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, avukata vekaletname vererek destek almanızı öneririm. Dilekçe hazırlanması teknik bir işlemdir.

 14. murat atasoy dedi ki:

  31 12 2022 öncesi 2 bin tl altı olan cezalar silinecek haberleri var. Bunu nasıl ögrenebiliyoruz? 1800 tl ceza gelmiş 25 12 2022 de bunun silme işlemi nası olabilir=

  1. admin dedi ki:

   Size ceza yazan kurumla iletişime geçebilirsiniz.

 15. Cenk turgut dedi ki:

  1906 liralık cezanın iptali için başvuru yapmak için avukata başvursam avukat ücreti ne kadar ödeyeceğim..diyelimki kazandık avukatlık ücretini kim ödüyor ya da kaybedince..bunun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim

 16. ahmet dedi ki:

  mahkeme kararı ile trafik cezam iptal edildi ama vergi borcuma yansıtılmış aracımın satışını yapamıyorum ne yapmam gerekiyor uyap üzerinden mahkeme kararım sonuçlandı.

 17. Hasan dedi ki:

  çevirmeden alkol testinde 45 promil cikdi alkol 40 dk sonra hastaneye gittim 14.5 cikdi sizce ehliyetimi alabilirmisin

 18. Hasan dedi ki:

  Trafik Ceza itirazını mahkeme nin kabul etmesine rağmen 7 aydır sonuçlandırmadı. Sonuçlandırması için kanuni maksimum bir süre varmıdır hakimin insafına kalmış istediği kadar sallayabilirmi Cimere şikayette bulunsak bizim için daha mı kötü sonuçlanır bilgilendirebilirseniz duacınız olurum.

  1. admin dedi ki:

   Mahkemelerdeki dosya yoğunluğu nedeniyle süreler artıp azalabilmektedir.

 19. Tarık dedi ki:

  Merhaba
  Dün 00.30 gibi akşam trafik kontrolünde 1.45 p alkollü çıktım. adliyeye sevk edildim tutanakları imzaladım yorumlarda okuduğum gibi ifade alınmadı sadece ceza tutanakları imzalatildi. 6ay ehliyetine ilk defa el konuldu. fakat kozmetik ürünler dezenfektan, kolonya parfüm gibi içerinde saf alkol bulunan ürün üretimi yapmaktayiz. Ogun sabahtan 00.20 ye kadar yoğun bir şekilde alkollu ürün karışımları yaptık esans kokuları vs. Çıkması için elimi kolomu sürekli olarak alkolle yikamistim. Hatta işyerini terk ederken de yıkayıp arama binip çıktım 10 dk sonra çevirmeye denk geldim. Hızlı gelişen olay olduğu için hastaneden raporda almayı akıl edemedim. Alkollü olduğum için ehliyetim 6ay alındı. Hapis cezası alirmiyim. Ürünlerin üretiminden dolayı geçerli sebep olarak İtiraz etme sansim var mı.

 20. mehmet dedi ki:

  alkolden 3 kez ceza yedim birincisinin üstüne 5 yıl geçti silindi sonra aynı yıl içinde iki kez yakalandım ehliyeti iptal ettirebilir miyiz

  1. mehmetali dedi ki:

   bugun trafik cezasi yazilmis bana
   yanliz o saatte ben evdeydim
   kopyalamislar plakayi ne yapmam gerekiyor

   1. admin dedi ki:

    Bu tarz durumlarda öncelikle Sulh Ceza Hakimliğine itiraz etmelisiniz, ardından savcılığa veya karakola giderek suç duyurusunda bulunmalısınız.

 21. Uğur dedi ki:

  banacevirme olmadığı halde sadece araçları duruyordu çarşıda ben polis aracının ordan geciyordum yolun karşımdan iki polis koşarak geldi sonradan elektrik tuttu arkamdan önüme de tuttu duramadim sonradan geldim geri duramadim diye cezayı drek yazmışlar kask ve dur ihtarına uymama diye araç ablamın üstüne ceza plakaya yazılmış sürücü bendim ablamın ehliyeti var ama bastirmadi kim itiraz etmeli birde haklı çıkmaz isek ne olur kimi yerde mahkeme masrafları odersiniz diyor ceza 1.4 fln haklı olmaz isek yada sürücüsü başka diye. aynı cezayı ablama yazsalar böyle bişi mümkün mu acaba bana bilgi verirseniz çok sevinirim

 22. özgür dedi ki:

  merhaba
  aynı gün ve 5 dk arayla aynı yerden iki defa sağa dönen şeridin kulanılmadığına dair ceza kesilmiş birine itiraz edebilir miyim itirirazım olumlu sonuçlanma ihtimali nedir?

  1. admin dedi ki:

   Yukarıdaki usulü uygulayarak itirazlarınızı yapabilirsiniz.

 23. Esra dedi ki:

  merhaba, 4 ay once usak da hiz cezasi yemisim bugun teblig oldu,10 15 gun icerisinde teblig olmasi gerekmezmiydi?dava acsam kazanirmiyim?tesekkurler..

  1. admin dedi ki:

   Size tebliğ edildiği tarihten itibaren itiraz süreleriniz başlamaktadır.

 24. Erhan dedi ki:

  Merhaba

  Eds direğinden yemiş olduğum bir trafik cezası var 70 olan yerden 78 ile geçtim ancak %10 luk sapma payı ile 77 yapıyor yani 1 km/Hız ile cezayı yazmışlar bir trafik polisine sorduğumda bana radar araçlarının lazer ile ölçümünden dolayı kalibrasyon hatası olabileceğini fakat eds direklerinin hızı matematiksel olarak hesapladığı için sapma payının olmadığını bu yüzden başvursanda cezayı eds direğinden yediğin için iptal olmayacağını söyledi ne kadar doğru bir bilgi bilmiyorum bu konuda bilgilerinize başvurmak istedim
  Teşekkürler..

  1. admin dedi ki:

   İtiraz edilebilir.

 25. Recep yavuz dedi ki:

  radar tabelasında 60 km hız yazarken ben 56 km süratle gitigim halde trafik jandarma bana 61 km hız yaparak 951 TL plakaya para cezası yazmış itiraz edeceğim itirazım kabul olurmu

  1. admin dedi ki:

   İtiraz yolu açıktır, dilerseniz itiraz edebilirsiniz. Tabi ki sürelere de dikkat ederek.

 26. Kubr dedi ki:

  Merhabalar benim üzerime aracım var aracımı arakadaşım kullanıyordu ben evdeydim o sırada çevirmeyi görmüş ve yanındakine vermiş arabayı poliste yer değiştirdiğinizi gördüm demiş ve arkadaşım kimliğini falan polise vermeden olay yerinden kaçmış araç plakasına 13000 tl ceza yazılmış yani bana bunu iptal ettirmemiz mümkünmüdür

  1. admin dedi ki:

   İtiraz etme hakkınız bulunuyor, poliste yaka kamerası var ise delil olarak onu sunacaklardır ancak yaka kamerası yok ise bir ihtimal itirazınızın kabul edilme olasılığı bulunmaktadır.

 27. Şamil Hikmet dedi ki:

  Acil bir durum olduğundan dolayı hız yaptım radara girdim bunu nasıl iptal ettirebilirim

 28. Mehmet celik dedi ki:

  ceza mahkemece iptal edilmiş birşey yapmamız gerekiyormu

  1. admin dedi ki:

   Herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur, otomatik olarak bir süre sonra e-devletten düşer.

 29. İbrahim Marangoz dedi ki:

  İkamet adresim dışında kurs maksatlı bulunduğum ildeki kurs merkezinde gidiş dönüş olarak kullandığım yolda bulunan eds ortalama hız tespit sistemince 40 -45 gün önce tespit edilen toplamda 24 hız asım trafik cezası toplu olarak E-devlet sistemime 2 gün arayla işlendiğini gördüm. Ne yapabilirim? Ceza zamanında bilgilendirirse daha dikkatli olurdum.

  1. admin dedi ki:

   Henüz tebligat size ulaşmadıysa veya herhangi bir kağıt imzalamadıysanız 15 günlük itiraz süresi içerisinde bölgenizdeki Sulh Hukuk Mahkemesine itiraz edebilirsiniz.

 30. Ümit dedi ki:

  merhabalar. trafik polisi yeşil ışık yanarken benim olduğum şeridi durdurdu diğer istikamette ki yola geçiş verdi. bir süre sonra trafik polisi kırmızı ışık yanarken bize geçiş hakkı verdi. akabinde tarafına kırmızı ışık cezası geldi.itiraz etmelimiyim. teşekkürler

 31. Taha dedi ki:

  Merhabalar, Trafik cezası iptali için açılan davayı kaybedersem yargılama giderleri öder miyim? Ödersem tahmini ne kadar çıkar? Teşekkürler.

 32. Aytunç dedi ki:

  Yol çalışması nedeni ile belediye yolu kapatmış tek yönü gidiş geliş yapmıştı bende o yolda ilerlerken polis durdurdu yön de olduğumu beyan edip ceza yazdı itiraz ettim acaba iptal olur mu

  1. admin dedi ki:

   Kesinlikle itiraz etmenizi öneririm.

 33. hasan ünal dedi ki:

  Merhabalar. Ben trafik cezama itiraz ettim ve davayı kazandım çok şükür 30/04/2024 tarihinde tebliğ edildi bana karar uyap portal üzerinden ama hala e devlette ve vergi dairesinin sisteminde borç görünüyor ne zaman sistemden düşer bu borç ?

BİR YORUM YAZIN