+90 501 073 77 12

Ölümlü veya Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Ölümlü veya Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Ölümlü veya Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı – Çorum… Dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de trafik kazaları meydana gelebiliyor ve bunun sonucunda yaralanmalı veya ölümlü trafik kazaları ortaya çıkabiliyor. Ölümlü veya yaralanmalı trafik kazalarında da tazminat elde etme hakkınızın bulunduğunu biliyor muydunuz? Bunun için gerekli şartları sağlıyorsanız öncelikle sigortaya başvurmanız ve daha sonra sigortadan olan alacağınızdan eksik kalan kısım için de maddi veya manevi tazminat davası açmanız tavsiye edilmektedir. Ancak bunun için gerekli olan bir takım etmenler mevcuttur. Örneğin polisin olay esnasında tutmuş olduğu kaza tespit tutanağında kusur oranınızın ne kadar olduğu gibi çeşitli etmenler tazminat miktarının hesaplanmasında etkili olan durumlardır. Ölümlü veya yaralanmalı trafik kazası geçirmişseniz sigortadan olan alacağınızı almanız için belirli zaman aşımı süreleri de bulunmaktadır.

Ölümlü trafik kazalarında zaman aşımı süresi 15 yıl iken yaralanmalı trafik kazalarında bu süre 8 yıldır. Yani alacağınızı 15 ve 8 yıllık süreler içerisinde isteyebilmeniz mümkündür. Süre ve hak kaybına uğramadan, alacağınızı eksiksiz bir şekilde almak için bir avukat yardımıyla bu işleri yürütmenizi tavsiye etmekteyiz. Nitekim, sigortaya bireysel başvuru yapar iseniz bu durumda çeşitli hak kayıpları ile karşılaşabilmeniz mümkün olabilmektedir. Hukuk büromuz 2019 yılından beri trafik kazalarından doğan maddi ve manevi tazminat alacakları ile ilgilenmektedir. Eğer başınızdan bir trafik kazası geçti ise avukatlar aracılığıyla bu işlemleri yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. Elbette bireysel olarak da başvuru yapabilirsiniz ancak süreç bir hayli uğraş gerektireceği için prosedürler zincirinde uğraşmaktansa avukat aracılığıyla takip etmek daha doğru olacaktır.

Trafik Kazalarında Maddi ve Manevi Tazminatlar Neye Göre Hesaplanmaktadır?

Trafik kazalarında maddi veya manevi tazminatların hesabının yapılması genellikle kusur oranları ve olay sonunda ölümlü mü yoksa yaralanmalı mı gerçekleştiği gibi durumlar dikkate alınarak yapılmaktadır. Hukuk bürosu olarak öncelikle sigortaya başvurmaktayız ve daha sonra sigortadan gelecek cevaba ve sigortadan yapılacak olan ödemeye göre eksik kalan kısım için maddi ve manevi (olayın niteliğine göre) tazminat davası açarak alacağınızı eksiksiz olarak tahsil etmeyi amaçlamaktayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bizi ArayınWhatsapp