+90 850 305 53 19
Çorum Avukat | Avukat Buğra YILDIZ | Yıldız Hukuk

Ücretsiz Boşanma Avukat Danışma Hattı

Ücretsiz Boşanma Avukat Danışma Hattı

Ücretsiz Boşanma Avukat Danışma Hattı… Boşanma davaları son derece karmaşık olan ve iyi bir şekilde analiz edilmesi gereken davalardır. Evliliğinizin ilk başladığı günden bugüne kadar aranızda yaşanan tüm problemleri detaylı bir şekilde avukatınıza anlatmanız gerekir. Avukatınız sizleri dinler ve çözüm önerileri sunar fakat elbette bu çözüm önerileri danışmanlık mahiyetinde ise Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre ücretlendirilir. Ücretsiz boşanma avukatı başvurusu için bulunduğunuz şehirdeki baronuza müracaat ederek kendinize bir avukat atanmasını sağlayabilirsiniz. Eğer ben özel olarak kendim avukat tutacağım derseniz avukatınız ile iletişime geçmeli ve randevu almalısınız. Ücretsiz boşanma avukat danışma hatları şehrinizde bulunan barolar tarafından sağlanmaktadır, bunun haricinde ücreti mukabilinde kendiniz bizzat herhangi bir hukuk bürosuna giderek danışmanlık hizmeti alabilir veya konuyu anlatmanız için ve avukatınızla yol haritası belirleyebilmeniz için ön görüşme talebinde bulunabilirsiniz.  Ayrıca genel mahiyetli sorularınız var ise bizlere alt kısımda bulunan “Yorum Yazma” bölümünden sorularınızı ulaştırabilirsiniz.

Barodan Avukat Talebi

Karşılaşmış olduğunuz hukuki problemde bir avukat ile çözüm üretmek istiyorsanız elbette öncelikle sıkıntınızı avukatınıza anlatmanız gerekecektir. Avukatınız sizlere bir yol haritası çizecek ve bu yol haritası ışığında çözüm önerileri sunacaktır. Eğer maddi durumunuz elvermiyorsa baro tarafından kendinize boşanma davası için bir avukat atanması yönünde talepte bulunabilirsiniz. Ancak bu durumda herhangi bir gelir kaynağınızın olmadığına dair fakirlik belgesi gibi çeşitli belgeler istenebilmektedir. Örneğin üzerine kayıtlı taşınır veya taşınmaz bir malvarlığı bulunan kimsenin adli yardım başvurusunda bulunması durumunda kabul edilme ihtimali yok denecek kadar azdır. Burada barolar çok dikkatli bir şekilde inceleme yapmakta ve adli yardım başvurusunda bulunan kişilerin gerçekten ihtiyacı olup olmadığına dair başvuruda bulunan kişiden birtakım evraklar isteyebilmektedir. Örneğin fakirlik belgesi veya herhangi bir işte çalışıp çalışmadığına dair SGK kayıtları gibi.

Özel Hukuk Bürosuna Danışma

Bir özel hukuk bürosu ile çalışacaksanız öncelikle yapılması gereken şey müsait olunan bir gün için telefon numaralarından kendilerini arayıp müsait olup olmadıklarını sormak yani randevu almak olmalıdır. Hukuk bürosu randevu verdiğinde randevuyu kaçırmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü avukatlık mesleği gereği hukuk büroları oldukça yoğun çalışmaktadırlar ve randevuyu kaçırdığınızda yeniden randevu almanız gerekecektir. Özel hukuk bürosuna danışma elbette Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre ücretlendirilecektir. Ancak elbette bir avukatın sizin konunuzu dinlemeden yapacağı işlemleri belirlemesi mümkün olmayacağı için çoğu hukuk bürosu ilk görüşmeden ücret almamaktadır ve bu görüşmeyi de zaten danışmanlık olarak nitelendirmek de yanlıştır. Çünkü büroya gelen bir müvekkilin hangi konuda size danışacağını, danışmak istediği konuların neler olduğunu ve yol haritası çizimini avukatınız ile ilk görüşmede gerçekleştirirsiniz. İlk görüşmeden sonra dilerseniz danışmanlık hizmeti alabileceğiniz gibi dilerseniz de dava takibi hizmetlerine başvurabilirsiniz. Boşanma davası için bir avukata vekaletname çıkarttığınızda dava süresince takılmış olduğunuz tüm hukuki problemleri avukatınıza müsait oldukça sorabilirsiniz.

Adli Yardım Avukatlarına Danışma

Baro tarafından kendinize atanan adli yardım avukatlarına da aynı özel hukuk bürolarında olduğu gibi danışıp soru sorabilirsiniz. Adli yardım avukatları sizlerden herhangi bir ücret talep etmezler ve bu avukatların ödemeleri barolar tarafından yapılmaktadır. Adli yardım talebinde bulunan bir kişi şartları karşılıyorsa Baro tarafından kendisine avukat atanır ve bu avukat vasıtasıyla sormak istediklerini sorabilir veya öğrenebilir. Meslek etiği ve kuralları açısından incelendiğinde Adli yardımdan atanan avukatların özel vekaletname ile tutulan avukatlardan hiçbir farkı olmamak zorundadır. Adli yardım kapsamında size bir avukat atanması durumunda boşanma davası ile ilgili avukatınıza her zaman soru sorabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN