+90 534 441 10 10
  Çorum Avukat | Avukat Buğra YILDIZ | Yıldız Hukuk

  Adana Araç Değer Kaybı Tazminatı ve Başvurusu

  Adana Araç Değer Kaybı Tazminatı ve Başvurusu

  Adana Araç Değer Kaybı Tazminatı ve Başvurusu… Aracınızın trafik kazası sonucunda kaybettiği değeri karşı tarafın sigortasından tazmin edebileceğinizi biliyor muydunuz ? Yıldız Hukuk Bürosu, Adana ve tüm Türkiye’de araç değer kaybı tazminatı konusunda müvekkillerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlamaktadır. Araç değer kaybı, bir aracın kaza sonucunda ikinci el satış fiyatında meydana gelen azalmanın tazmini olarak karşımıza çıkmaktadır. Araç değer kaybı tazminatı başvuru ve dava işlemlerini avukat aracılığıyla gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken adımları aşağıda sizler için sıraladık.

  Değer Kaybı Başvuru İşlemlerini Avukat Aracılığıyla Takip Ettirmek İstiyorsanız Yapmanız Gereken İşlemler

  1- Avukatınıza noterden vekaletname çıkartın.: Başvuru sürecini daha hızlı bir şekilde yönetebilmek, usul hatası yapmamak için avukatınıza herhangi bir noterden araç plakanızı da belirterek özel vekaletname vermeniz gerekmektedir. Bu vekaletname ile avukatınız sizin adınıza karşı tarafın sigortasına başvuracak, sigorta tarafından hiç ödeme yapılmaması ya da eksik ödeme yapılması durumunda dava yoluna başvurulacaktır. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun, istediğiniz avukata vekaletname çıkartabilirsiniz.

  2- Avukatınıza vekaletname ile beraber kazaya ilişkin evrakları gönderin.: Yıldız Hukuk Bürosu olarak hukuk büromuz Çorum’da bulunmakta olup Türkiye’nin her yerine hizmet vermektedir. Avukatlarımıza vekaletname çıkartan müvekkillerimizin çıkartmış olduğu vekaletnameyi ve kazaya ilişkin elinde bulunan tüm evrakları adresimize kargolaması gerekmektedir. (NOT: Avukata noter aracılığıyla değer kaybı için vereceğiniz vekaletnameler sadece değer kaybı işleminde kullanılmaktadır. Genel değil, yalnızca bu iş için vekaletname çıkartmanız yeterlidir.)

  3- Başvuru Sürecini Avukatlarınız Sizin Adınıza Gerçekleştirsin.: Avukatlarımıza vekaletname çıkartıp istemiş olduğumuz belgeleri adresimize kargoladıktan sonra avukatlarımız sizin adınıza karşı tarafın sigorta şirketine başvuruda bulunacaktır. Sigorta şirketi 30 gün içerisinde olumlu veya olumsuz yanıt verecektir. Genellikle sigorta şirketleri eksik ödeme yapmakta ya da hiç ödeme yapmamaktadır. Bu durumda avukatlarımız, sigorta şirketine karşı dava yoluna başvurarak zararınızı en üst seviyeden tazmin ettirmeye çalışmaktadır. Eğer avukatınız aracılığıyla sigorta şirketlerine başvurmayı düşünüyorsanız sizin yapmanız gereken tek şey sabırla başvurunun sonucunu beklemek olmalıdır.

  4- Genel Olarak Avukatlık Ücreti %15’tir.: Genellikle araç değer kaybı tazminatı başvuru ve davalarında avukatlık ücreti olarak Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi esas alınır ve bu da %15 oranına denk gelmektedir. Örneğin avukatınıza aracınızda 10.000 TL’lik bir değer kaybı tazmini elde edilirse dava sonunda 1500 TL’si kesilir ve tarafınıza 8500 TL ödeme yapılır.

  Değer Kaybı Başvuru Şartları Nelerdir ?

  1- Kaza, son 2 yıl içerisinde gerçekleşmiş olmalıdır.

  2- Kaza tespit tutanağında karşı tarafın kusur oranı mutlaka bulunmalıdır.

  3- Aracın kilometresi 160.000’den yüksek olmamalıdır.

  4- Araç hurdaya girmiş olmamalıdır.

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Telefonla Randevu Alın