+90 850 305 53 19
Çorum Avukat | Avukat Buğra YILDIZ | Yıldız Hukuk

Adana Araç Değer Kaybı Başvurusu

Adana Araç Değer Kaybı Başvurusu

Adana Araç Değer Kaybı Başvurusu… Son 2 yıl içerisinde meydana gelen trafik kazaları sonucunda “Adana” ilinde ikamet eden müvekkillerimizin aracında meydana gelen değer kayıplarını nasıl tahsil edebilecekleri ve bu işlemi avukat aracılığıyla nasıl yapabilecekleri konusunda bilgi vermek üzere bu sayfayı oluşturmuş bulunuyoruz. Araç değer kaybı başvurusunu bizlerle birlikte yapmak istiyorsanız aşağıda sizler için hazırladığımız bilgi formunu doldurmanızı istemekteyiz, bu bilgi formu bize ulaşmakta ve avukatlarımız tarafından incelenmekte olup belirtmiş olduğunuz telefon numaralarından tarafınıza dönüş sağlanmaktadır. Yalnızca değer kaybı işlemiyle sınırlı olmak üzere Türkiye’nin herhangi bir ilinde bulunan noterlerden tarafımıza vekaletname çıkartmanız durumunda tüm bu işlemleri adınıza gerçekleştiriyoruz. Öncelikle sigorta şirketine yazılı başvuruda bulunuyoruz, sigorta şirketinden olumsuz yanıt gelmesi üzerine Sigorta Tahkim Komisyonuna başvuruyor veya dava yoluyla alacaklarınızı tahsil ediyoruz.

Araç Değer Kaybı Talebi için Ön Başvuru Formu

Araç değer kaybı başvurusunda bulunmak için trafik kazası sonucunda karşı tarafın en az %50 oranda kusurlu olması gerekmektedir. Yani sizin kusur oranınızdan daha fazla olması gerekmektedir. Eğer bu şartları taşıyorsanız ve son 2 yıl içerisinde trafik kazası meydana gelmişse sizin aracınız araç değer kaybı başvurusu için uygun demektir. Araç değer kaybının tahsili için öncelikle karşı tarafın sigorta şirketine yazılı başvuruda bulunulur ve kendilerine 15 günlük süre verilir. Bu 15 günlük süre içerisinde herhangi bir ödeme yapılmaması durumunda Sigorta Tahkim Komisyonuna veya dava yoluna başvurulacağı belirtilir. Karşı tarafın sigorta şirketi bu ihtarnameye rağmen ödeme yapmaz ise bu durumda Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurulur veya dava aşamasına geçilir. Bu aşama ortalama olarak 6-12 ay içerisinde sonuçlanmakta olup dava süresince de faiz işlemeye devam etmektedir. Eğer avukat aracılığıyla bu işlemleri yaptırmayı düşünüyorsanız yukarıda yer alan formu doldurmalı ve avukatlarımızın yalnızca değer kaybıyla sınırlı olmak üzere sizlerden talep edeceği vekaletnameyi Türkiye’de bulunan herhangi bir noterlikten çıkartarak adresimize ücretsiz kargo ile göndermelisiniz. Vekaletname tarafımıza ulaştıktan sonra süreç hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır.

Vekaletname tarafımıza ulaştıktan sonra yapacağımız ilk şey evrak araştırmasıdır. Bu noktada sizlerden sadece karşı tarafın plakasını ve kaza tarihini vermenizi rica edeceğiz. Evrak temini noktasında da tüm işlemler tarafımızca gerçekleştirilecek olup evraklarınız temin edildikten sonra başvuru işlemleriniz hızlı bir şekilde yapılacaktır. Sigorta şirketinin ödeme yapmaması veya eksik ödeme yapması durumunda genel olarak tercih ettiğimiz yöntem Sigorta Tahkim Komisyonuna başvuru yoludur. Bu yol dava yoluna göre daha kısa sürmektedir ve tarafımızca da bu yöntem tercih edilmektedir.

Adana ve ilçeleri: Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN